Hamilton: Titul neobhájím, ale musíme se dále snažit

Změna ve výkonnosti by mohla přijít kdykoliv.
Lewis Hamilton se navzdory svým snahám v Barceloně neumístil na bodech, protože jeho vůz prostě neměl dostatečnou rychlost. Jako jezdec byl se svým výkonem spokojen a je přesvědčen, že maximum musí tým odvést v každém závodě, i když bojovat o šampionát nebude.

"Ve voze se jako vždy maximálně snažím, v týmu pracují jako blázni, aby vůz vyvíjeli, ale vůz prostě na tom není tak, abych mohl obhájit titul. Ale to nám nezabrání v tom, abychom tvrdě bojovali s maximálním úsilím v každém závodě, protože to teď musí být naše motivace," řekl Hamilton.

Ve Španělsku se McLaren trápil především kvůli rychlým zatáčkám, které vozu MP4-24 nevyhovují. Hamilton naznačil, že si tým ale není jistý tím, co přesně způsobuje letošní problémy. To ale také znamená, že změna může nastat velmi rychle.

"Nemyslím, že by byl špatný celý vůz. Možná jde jen o nějakou drobnost, která spouští nějaký větší problém někde jinde. A to je povzbuzující, protože to znamená, že zlom může nastat kdykoliv," uvedl.

McLaren bude mít další úpravy vozu hned v Monaku, kde by se vzhledem k absenci rychlých zatáček mělo týmu dařit.

"Doufám, že nám nové úpravy přidají hodně přítlaku. Vím, že se kluci budou dále snažit, já se snažím jako blázen, všichni se snaží jako blázni. Až začneme znovu vyhrávat, zasloužíme si to víc než cokoliv jiného, protože za sebou budeme mít hodně dlouhou cestu," dodal Hamilton.
Další článek: Pozice Williamsu v šampionátu neodpovídá rychlosti vozu

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.