Hamilton testuje nové díly a ví o nich, tvrdí McLaren

Sportovní šéf McLarenu Sam Michael odmítl, že by jeho tým tajil před Lewisem Hamiltonem nové díly, aby si znalosti o nich s sebou neodnesl na konci roku do Mercedesu.
Hamilton testuje nové díly a ví o nich, tvrdí McLaren

Reportér Sky Sports Ted Krawitz prohlásil, že mu Michael sdělil, že Hamilton sice testuje v trénincích nové díly pro příští rok, ale neví o nich, aby o nich nemohl říct Mercedesu.

V tomto duchu se vyjádřil i sám Hamilton, když po trénincích uvedl, že žádné novinky netestoval. "Ne, netestoval. Tento víkend nemáme nic nového. Jen máme úpravy věcí, které jsme už měli. Nemá cenu nasazovat nové díly, když nerozumíte tomu, co dělají některé současné."

Na tiskové konferenci však Michael tvrdil, že Hamilton o testování nových dílů věděl. Není totiž důvod, aby mu je tým zatajoval. "Abych byl zcela otevřený, byl to Lewis, kdo dnes dopoledne odvedl veškerou práci na testování, protože oba jezdce v tom střídáme."

"Pokud jede a testuje nové křídlo, ví, že je to nové přední křídlo, ale nemůže vědět, že je na něm jiný rádius tady nebo jiný plát tady. Takové detaily (jezdci) nevědí. O takových detailech by nevěděl a Jenson také ne, protože takové detaily nejsou doménou jezdců. Je to úkol inženýrů."

Jezdec však může testovat nové díly, aniž by o nich věděl, protože jeho zpětná vazba není vždy potřebná. "Jezdec je přímo zapojen, jen když se to týká například mapování, nebo třeba ovladatelnosti vozu," vysvětloval Michael.

"U většiny ostatních věcí, i když zjistí, že je něco lepší nebo horší, nebude vědět v detailech, o jaký díl se jedná, takže jeho odchod (Hamiltona) nic neovlivní."

Diskuze (20) Další článek: Ferrari odmítá, že by se míchalo do politiky
10:50 | Podle novináře Erika van Harena je převodovka Maxe Verstappena v pořádku a nebude potřebovat výměnu.
20:45 | Druhý závod F2 vyhrál Piastri.
20:32 | Red Bull zdá se zvažoval žádost o přezkum situace ze třetího tréninku, kdy měl Hamilton ignoroval dvojité žluté... nakonec ale nic podávat nebude.
20:11 | Gasly dostal varování za zdržení Sainze.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink Verstappen
Kvalifikace Hamilton
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30