Hamilton svým chováním zklamal i Buttona

Za zveřejnění citlivých technických dat z kvalifikace si slova kritiky vysloužil Lewis Hamilton i od svého týmového kolegy.
Hamilton svým chováním zklamal i Buttona

Hamilton v neděli zveřejnil na svém Twitteru telemetrická data obou jezdců McLarenu z kvalifikačních kol ve Spa. Na přání rozladěného vedení týmu je pak smazal, ale škoda byla už způsobena.

"Pracujeme velmi tvrdě, abychom auto vylepšili a takové věci udrželi v tajnosti a soukromí," komentoval počínání svého kolegy Button. "Nechtěl jsem to vidět na Twitteru. Byla to celá telemetrie z kvalifikace. Nebylo to jen zadní křídlo. Byl jsem velmi překvapený a zklamaný."

Vítěz belgického závodu poznamenal, že Hamiltonova argumentace vysvětlující kvalifikační ztrátu byla navíc neobjektivní. "Ten čas (získaný) na rovinkách nebyl pro mě důležitý. On ho měl získat zpět v zatáčkách, protože měl v každém případě větší přítlak. Ale i tak jsem byl v každém případě v kvalifikaci rychlejší o osm desetin sekundy."

"Stalo se. Nemyslím, že je na mně, abych byl na Lewise naštvaný. Není to osobní záležitost."

I když technický ředitel McLarenu Paddy Lowe bagatelizoval únik telemetrických dat s tím, že soupeřům moc neposlouží, šéf jednoho z konkurenčních týmů Autosportu pod rouškou anonymity sdělil, že se pro jeho inženýry jedná o "zlatý prach" neboli důležité střípky ve vztahu k porozumění výkonnosti McLarenu MP4-27.

Další článek: McLaren stanovil nový rekord při zastávkách v boxech

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10