Hamilton svým chováním zklamal i Buttona

Za zveřejnění citlivých technických dat z kvalifikace si slova kritiky vysloužil Lewis Hamilton i od svého týmového kolegy.
Hamilton svým chováním zklamal i Buttona

Hamilton v neděli zveřejnil na svém Twitteru telemetrická data obou jezdců McLarenu z kvalifikačních kol ve Spa. Na přání rozladěného vedení týmu je pak smazal, ale škoda byla už způsobena.

"Pracujeme velmi tvrdě, abychom auto vylepšili a takové věci udrželi v tajnosti a soukromí," komentoval počínání svého kolegy Button. "Nechtěl jsem to vidět na Twitteru. Byla to celá telemetrie z kvalifikace. Nebylo to jen zadní křídlo. Byl jsem velmi překvapený a zklamaný."

Vítěz belgického závodu poznamenal, že Hamiltonova argumentace vysvětlující kvalifikační ztrátu byla navíc neobjektivní. "Ten čas (získaný) na rovinkách nebyl pro mě důležitý. On ho měl získat zpět v zatáčkách, protože měl v každém případě větší přítlak. Ale i tak jsem byl v každém případě v kvalifikaci rychlejší o osm desetin sekundy."

"Stalo se. Nemyslím, že je na mně, abych byl na Lewise naštvaný. Není to osobní záležitost."

I když technický ředitel McLarenu Paddy Lowe bagatelizoval únik telemetrických dat s tím, že soupeřům moc neposlouží, šéf jednoho z konkurenčních týmů Autosportu pod rouškou anonymity sdělil, že se pro jeho inženýry jedná o "zlatý prach" neboli důležité střípky ve vztahu k porozumění výkonnosti McLarenu MP4-27.

Další článek: McLaren stanovil nový rekord při zastávkách v boxech

18:12 | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
21. června | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00