Hamilton: Souboje s Vettelem patří k mým nejoblíbenějším

Lewis Hamilton ve stále dominantním Mercedesu se aktuálně během velkých cen se Sebastianem Vettelem na trati příliš nepotkává. Loni se Vettel trápil ve slabém Ferrari, letos, jak se zatím zdá, bude bojovat v Aston Martinu na hraně první a druhé desítky. V minulosti však německý závodník patřil k největším soupeřům Hamiltona a právě na rivalitu s Vettelem Brit rád vzpomíná.
Foto: Getty Images 
Hamilton: Souboje s Vettelem patří k mým nejoblíbenějším | Foto: Getty Images

Sezony 2017 a 2018. Dva roky, kdy byly souboje Vettela s Hamiltonem kořením závodů a oba jezdci spolu sváděli bitvy o titul mistra světa.

V obou letech byl úspěšnější Lewis Hamilton a Sebastian Vettel svůj pátý titul po přestupu z Red Bullu do Ferrari získat nedokázal. I přes svoji výsledkovou převahu Hamilton na duely s Vettelem rád vzpomíná. „Souboje se Sebem jsou mé nejoblíbenější,“ uvedl pilot Mercedesu pro motorsport.com.

Sedminásobný světový šampion vzpomíná na bitvy s Vettelem podle vlastních slov s respektem a úctou k tomu, kolik práce a úsilí museli oba jezdci vynaložit do vzájemných soubojů.

Herbert se zastává Bottase. Vedle Hamiltona by to podle něj měl těžké každý

Herbert se zastává Bottase. Vedle Hamiltona by to podle něj měl těžké každý

„Dobře vím, jak těžké bylo dostat se na naši současnou úroveň. Je mi jasné, že jsem závodil proti nejenom úžasnému jezdci, ale i člověku,“ prohlásil Hamilton o Vettelovi.

„Je čtyřnásobným mistrem světa. Tenkrát jsem také soupeřil s jiným týmem. Ferrari bylo tehdy velmi silné a oba nás to stálo hodně sil, abychom každý víkend zůstávali soustředění.“

„I když to pro nás pro oba bylo náročné období, tak bych řekl, že nás sblížilo. Ten vzájemný respekt mezi námi je obrovský.“

V současnosti se v prostředí formule 1 začíná mluvit o budoucí velké rivalitě mezi Hamiltonem a Maxem Verstappenem, který by měl být se svým Red Bullem v roce 2021 největším soupeřem pilota Mercedesu.

Hamilton prý nemůže předvídat, k čemu v „královně motorsportu“ dojde, nicméně bitvy o titul si podle vlastního vyjádření užívá.

Pokud máme dobré auto, tak prohra v Bahrajnu nevadí, myslí si Verstappen

Pokud máme dobré auto, tak prohra v Bahrajnu nevadí, myslí si Verstappen

„Ať už soupeřím se Sebem nebo s Valtterim, vždy se prostě chci poměřovat s těmi nejlepšími jezdci v těch nejtěsnějších možných soubojích.“

„Pak můžu s trochou štěstí o něco více zariskovat a získat dobrý výsledek.“

„Nyní je to pochopitelně trochu jiné. Max toho nemá za sebou tolik jako Sebastian, zjevně se ale v budoucnu může stát mistrem světa. Za jak dlouho k tomu dojde, to záleží i na práci mě a mého týmu,“ uzavřel Lewis Hamilton.

Další článek: Fotogalerie: Přípravy na Grand Prix Emilia Romagna