Hamilton: Simulátory F1 nejsou o nic lepší než PC hry

Lewis Hamilton řekl, že hraním počítačové hry se může o závodním okruhu formule 1 naučit stejně, jako když na něm jede v profesionálním simulátoru týmu Mercedes.
Hamilton: Simulátory F1 nejsou o nic lepší než PC hry

Simulátory se v současné době, kdy je pravidly striktně omezen počet testovacích dní přímo na trati, staly pro týmy ve formuli 1 téměř nepostradatelným nástrojem.

Hamilton přiznal, že na simulátoru odjel na novém městském okruhu v Baku, který bude o tomto víkendu hostit Velkou cenu Evropy, pouze osm kol.

„Na simulátoru moc nejezdím, protože v tuhle chvíli není nejlepší. Pracujeme na tom, abychom jej vylepšili,“ řekl Hamilton.

„Netrávím na simulátoru moc času. Když jsem byl u McLarenu, využívali jsme ho až příliš. Mohl bych utratit 100 liber za PlayStation a naučil bych se toho o okruhu stejně.“

Simulátory jsou podle Hamiltona účelnější pro inženýry než jezdce, protože pocitu z řízení skutečného monopostu nelze dosáhnout na žádném simulátoru.

„Mezi jízdou na simulátoru a řízením reálného vozu je rozdíl, nejsou tam žádné emoce,“ dodal Hamilton. „Když jdete na simulátor, musíte se mu přizpůsobit. V autě se tomu nepřizpůsobujete, tam jedete. Na simulátoru tomu musíte přizpůsobit své pocity, nedosáhnete tam stejných pohybů nebo stejných hrbolů.“

Red Bullu pomáhá proti Mercedesu i špičkový simulátor za 800 milionů

Red Bullu pomáhá proti Mercedesu i špičkový simulátor za 800 milionů

„Den předtím jedete na stejném okruhu a v pondělí jste na simulátoru, kde chybí hrboly, obrubníky jsou jiné, stejně tak rychlost je jiná. Inženýři se dozvědí více o použití paliva, využití energie a aerodynamiky.“

Hamilton také přiznal, že si už v posledních letech neprochází ve čtvrtek před tréninky okruh, jako je to běžné u většiny jezdců a týmů, aby se s danou tratí co nejlépe seznámili.

„Chodil jsem po okruzích od formule Renault do asi mé třetí nebo čtvrté sezóny ve F1 a v mém víkendu to nebyl žádný rozdíl,“ řekl trojnásobný mistr světa.

„Tratě si neprocházím od roku 2010 a nevidím rozdíl. U ostatních to může fungovat, pro mě to ale nehraje roli.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Fotogalerie: Podívejte se na fotografie z pátku v Baku!

17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.
16:45 | Podle Wolffa to byl v podání Russella dobrý trénink, ale je třeba ho brát s klidem a rezervou. Bottas měl prý problém s autem.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10