Hamilton si získal u McLarenu ještě větší obdiv, tým s ním chce pokračovat

Podle šéfa McLarenu Martina Whitmarshe se Lewis Hamilton bravurně vypořádal se smůlou, která ho potkala během víkendu ve Španělsku, a svými kvalitami překvapil.
Hamilton si získal u McLarenu ještě větší obdiv, tým s ním chce pokračovat

Hamilton si v sobotní kvalifikaci vybojoval pole position, ale pak o ni přišel, a to ne vlastní vinou, tým mu natankoval málo paliva. Z prvního místa na roštu se tak po trestu stalo poslední, ale britský jezdec situaci zvládl velmi dobře, do cíle dojel osmý.

"Měl jsem obavy, protože pro jezdce je to dost těžká věc," přiznal Whitmarsh. "Ale musím říct, že ukázal velikost, kterou jsem předtím neviděl. Na konci naší diskuze utěšoval on mě. Skromně řečeno jsem byl velmi zklamaný (z penalizace)."

"On mi říkal: ´Vyhráváme a prohráváme jako tým.´ Byl skvělým, skvělým jezdcem tento víkend. Abyste byli velkým jezdcem jako Fangio, potřebujete nadhled při řešení nezdarů a výzev mimo trať, a on v tom exceloval."

"Moje náklonnost a obdiv k Lewisovi narostly díky událostem z tohoto víkendu. Vztah mezi Lewisem a týmem je silnější a lepší. Snad budeme spolupracovat ještě dlouho."

Hamiltonovi letos skončí smlouva s McLarenem a o nové zatím nejedná. Obě strany daly najevo vůli společně pokračovat a Whitmarsh věří, že chyby týmu, které letos Hamiltonovi komplikují práci na trati, nebudou mít v tomto ohledu negativní vliv.

"Ne. On si musí vybudovat podporu týmu, musí se při tom cítit dobře, musí chtít jezdit. Je v dobré formě. Těším se, že budeme spolupracovat ještě dlouho," řekl šéf McLarenu.

Whitmarsh také ocenil, jak si Hamilton ve španělském závodě počínal. "Často je kritizován a označován za jezdce, který nedokáže přemýšlet dopředu a nedokáže šetřit pneumatiky," připomněl. "Odvedl výjimečnou práci. Odjel 31 kol na jedné sadě pneumatik a scházelo mu 100 metrů, aby předjel ještě Nica (Rosberga). Musel závodit, bojovat, předjíždět a být asertivní a agresivní ve správných chvílích. Dokázal, že to umí, a dostal se na body."

Další článek: Barcelona byla vlastně velkým placem pro natáčení filmu