Hamilton si vyčistil hlavu, s McLarenem chce prodloužit v prvním pololetí

Lewis Hamilton se vrátil ze zimní přestávky odpočatý a s čistou hlavou. Alespoň to sám říká. Teď se soustředí na začátek sezóny, pak přijdou jednání s McLarenem.
Hamilton si vyčistil hlavu, s McLarenem chce prodloužit v prvním pololetí

Hamilton loni přiznal, že nezvládl dobře své osobní problémy, což mělo za následek výkyvy ve výkonnosti na závodních okruzích. Během zimy proto pracoval nejen na fyzické, ale také psychické kondici.

"Cítím se velmi svěží," řekl. "Ať už byly moje problémy jakékoliv, tvrdě jsem pracoval na jejich řešení, abych do letošního roku vstoupil bez starostí. Cítím, že mám čistou hlavu, takže si myslím, že můžu vykročit pravou nohou."

Součástí Hamiltonových zimních příprav byl pobyt a trénink ve Skalistých horách v americkém Coloradu.

"Zima byla dobrou příležitostí dobít energii, byl jsem v horách a hodně času jsem strávil na túrách a běháním," popisoval. "Zlepšoval jsem svojí kondici a připravoval se na nový rok. Je vždy skvělé od všeho utéct a změnit prostředí. A to je na formuli 1 skvělé, každou sezónu začínáte úplně od nuly, všichni začínají od nuly. To mě vždy nabudí."

A co se během loňské těžké sezóny Hamilton naučil? "Myslím, že jsem dospěl," odpověděl. "Teď je mi 27 let. Jde o to, jak se chováte, jak komunikujete s týmem. Určitě jsou tu věci, kterým můžu věnovat více pozornosti a tvrději na nich pracovat. Nejdůležitější je soustředění, abych se znovu stal mistrem světa."

Hamiltonovi ale v každém případě zůstává k dořešení jeho dlouhodobá budoucnost. Letos mu skončí smlouva s McLarenem a přiznal, že jeho plány budou velkým tématem. Překvapení ale očekávat nemáme, chce uzavřít nový kontrakt s McLarenem.

"V současnosti jsem soustředěný na nadcházející sezónu," upozornil. "Po prvních závodech se z toho (nové smlouvy) stane záležitost, které se budeme chtít zbavit."

"Pak se budeme moci soustředit na zbytek roku, aniž by s tím měl tým starosti nebo to zůstalo nedořešené. Pak se na to už nebudete muset ptát. Takže se toho v jistou chvíli budu snažit zbavit, pravděpodobně v první polovině roku spíš než v té druhé."

Další článek: Speciál: Usedli jsme do monopostu formule 1

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.