Hamilton si vítězstvím v Maďarsku upevnil vedení v šampionátu

Lewis Hamilton očekával, že ve Velké ceně Maďarska vozů formule 1 bude dominovat Ferrari. Nedělnímu závodu na Hungaroringu ale vládl se svým Mercedesem Brit, který také pátým letošním vítězstvím navýšil svůj náskok v čele průběžného pořadí.
Hamilton si vítězstvím v Maďarsku upevnil vedení v šampionátu

Po pátečních trénincích to vypadalo, že navrch bude mít Ferrari. Sobotní, deštěm poznamenaná, kvalifikace však zajistila Hamiltonovi a Valtterimu Bottasovi start z první řady na roštu. V neděli si Hamilton stylem start-cíl dojel pro své letošní páté vítězství, když druhého Sebastiana Vettela z Ferrari porazil o 17 sekund.

„Skvělý den, měli jsme tu skvělé fanoušky a tým odvedl skutečně úžasnou práci. Přijeli jsme sem s vědomím, že ferrari budou tento víkend skutečně rychlá, ale odjet s těmito body, to rozhodně považujeme za bonus. Zasloužíme si dovolenou, která přichází,“ řekl v cíli šťastný Hamilton.

„Potil jsem se, bylo opravdu horko. Bylo to fyzicky náročné, ale byl jsem schopen kontrolovat svou rychlost. Myslím, že mě zabije ta poslední část, když půjdu slavit s týmem, ale velké díky všem v továrně.“

Nadcházející letní přestávku Hamilton plánuje věnovat zejména přípravám na druhou polovinu sezóny.

„Skutečně nejsem ten typ, který jen leží. Budu trénovat a připravovat se na druhou polovinu (sezóny), jsem ale skutečně šťastný z toho, jak silný byl (vůz) v posledních několika závodech. Jsem tak vděčný za veškerou tvrdou práci a neustálé úsilí týmu. Všichni si zaslouží přestávku a doufám, že budou tlačit. Ve druhé polovině musíme být silní.“

Hamilton má dvanácti odjetých závodech na čele průběžného pořadí náskok 24 bodů na druhého Sebastiana Vettela.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Diskuze (28) Další článek: Měl jsem rychlost na to dojet Hamiltona, říká Vettel
20:52 | Podle Ferrari nehodu Leclerca přežilo šasi i pohonná jednotka.
17:51 | Nejen týmy a jezdci. Na Franka Williamse bude vzpomínat i F1. V neděli v 17:20 minutou ticha, v 18:00 se pak po okruhu projede vůz FW07. Start závodu je v 18:30.
12:59 | Logan Sargean v tréninku F2 jako první pokřtil zdi v Džiddě. Jezdec ok, červené vlajky.
2. prosince | V Saúdské Arábii bude v roli safety caru a medical caru opět Aston Martin. Tentokrát však nebude mít britskou závodní zelenou ale světlejší odstín inspirovaný vlajkou Saúdské Arábie.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30