Hamilton si užívá nástrahy nové trati

Mercedes si do Francie konečně přivezl netrpělivě očekávanou novou specifikaci motoru. A zdá se, že funguje, soupeři v pátek zůstali daleko za ním.
Hamilton si užívá nástrahy nové trati

Lewis Hamilton (1./1.)

Britský závodník si trať Le Castellet užívá, nicméně stejně jako Sebastian Vettel z Ferrari přiznává, že v některých zatáčkách je těžké trefit správnou stopu.

„Nový okruh je vždycky výzva. Pořád se ale učíte nové věci a zvýšené nároky si užívám. Naučit se novou trať lépe než ostatní je velké lákadlo. Zatáčky se tu dají projíždět různými způsoby a není jednoduché najít referenční body kolem trati.

Když pominete všechny ty barevné čáry, je těžké odhadnout, kde se zrovna nacházíte. Je tu pár míst, kde toho moc nevidíte, třeba na jedné z rovinek vůbec nevíte, kdy je vlastně třeba začít zatáčet,“ pronesl Hamilton.

Valtteri Bottas (2./7.)

Finský pilot si první trénink užíval, ve druhém ho však výrazně omezily technické problémy. I z toho důvodu byl v pátek odpoledne až sedmý.

„Jsem rád, že zase závodíme ve Francii. Naposledy jsem tu byl v juniorských formulích. Okruh se mi líbí, je to obtížná a velmi technická trať, hlavně kolem šesté a sedmé zatáčky je to zrádné. První trénink byl fajn, druhý byl těžší. Postihl nás únik vody, poruchu právě analyzujeme. I z toho důvodu jsem nemohl najet moc kol.

Dnes jsme nasadili novou specifikaci motoru, byla dobrá a svěží, ale je fakt, že jsme nejeli na plný výkon. Musíme zjistit, co stálo za našimi problémy, ale věříme, že s tímto motorem můžeme pokračovat. V trénincích to pro nás vypadalo dobře, ale víme, že Ferrari v trénincích často neodrývá karty, tak uvidíme zítra a v neděli,“ prozradil Bottas.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Video: Jak Pérez o kolo přišel