Hamilton si užívá nástrahy nové trati

Mercedes si do Francie konečně přivezl netrpělivě očekávanou novou specifikaci motoru. A zdá se, že funguje, soupeři v pátek zůstali daleko za ním.
Hamilton si užívá nástrahy nové trati

Lewis Hamilton (1./1.)

Britský závodník si trať Le Castellet užívá, nicméně stejně jako Sebastian Vettel z Ferrari přiznává, že v některých zatáčkách je těžké trefit správnou stopu.

„Nový okruh je vždycky výzva. Pořád se ale učíte nové věci a zvýšené nároky si užívám. Naučit se novou trať lépe než ostatní je velké lákadlo. Zatáčky se tu dají projíždět různými způsoby a není jednoduché najít referenční body kolem trati.

Když pominete všechny ty barevné čáry, je těžké odhadnout, kde se zrovna nacházíte. Je tu pár míst, kde toho moc nevidíte, třeba na jedné z rovinek vůbec nevíte, kdy je vlastně třeba začít zatáčet,“ pronesl Hamilton.

Valtteri Bottas (2./7.)

Finský pilot si první trénink užíval, ve druhém ho však výrazně omezily technické problémy. I z toho důvodu byl v pátek odpoledne až sedmý.

„Jsem rád, že zase závodíme ve Francii. Naposledy jsem tu byl v juniorských formulích. Okruh se mi líbí, je to obtížná a velmi technická trať, hlavně kolem šesté a sedmé zatáčky je to zrádné. První trénink byl fajn, druhý byl těžší. Postihl nás únik vody, poruchu právě analyzujeme. I z toho důvodu jsem nemohl najet moc kol.

Dnes jsme nasadili novou specifikaci motoru, byla dobrá a svěží, ale je fakt, že jsme nejeli na plný výkon. Musíme zjistit, co stálo za našimi problémy, ale věříme, že s tímto motorem můžeme pokračovat. V trénincích to pro nás vypadalo dobře, ale víme, že Ferrari v trénincích často neodrývá karty, tak uvidíme zítra a v neděli,“ prozradil Bottas.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Diskuze (2) Další článek: Video: Jak Pérez o kolo přišel
9:05 | Vandoorne by mohl odejít do formule E a závodit za tým HWA. Ten má jezdce představit 8. října.
13:34 | Ferrari bude mít v Suzuce 10 sad superměkkých pneumatik. odkaz
24. září | Giovinazzi nahradí Ericssona. Zatím tedy jen pro FP1 v Soči.
21. září | Hankook potvrdil, že se účastní výběrového řízení FIA na dodávání pneumatik pro F1.

GP Ruska 2018

Pátek 28. září 2018
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 29. září 2018
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 30. září 2018
Závod 13.10