Hamilton si uspořádal osobní život a znovu se mu daří na trati

Lewis Hamilton letos zatím nevyhrál ani jeden závod, ale vede šampionát a podává konzistentní výkony. Daří se mu i díky změnám, které nastaly mimo závodní okruhy.
Hamilton si uspořádal osobní život a znovu se mu daří na trati

Loňskou sezónu označil Hamilton za jednu z nejhorších ve své kariéře a výkyvy ve výkonnosti přisuzoval problémům, které měl mimo vůz.

"Myslím, že letos je všechno lepší. Tým je lepší, auto je lepší a já jsem o hodně lepší," řekl v Šanghaji. "Mám tu svého tátu, a není to jen jako. Je to skutečné, máme teď mezi sebou dobré pouto a je to čím dál lepší. Skvělé je to s mojí matkou, skvělé je to také s mojí přítelkyní. Takže to jde skvěle a to se podle mě také odráží na mých výkonech."

Loni se Hamilton na čas rozešel s přítelkyní a se svým otcem neměl nejvřelejší vztah od chvíle, kdy se v roce 2010 rozešli po pracovní stránce. Anthony Hamilton i nadále působí jako manažer Paula di Resty a se svým synem už pracovní vztah nemá, ale teď k sobě mají znovu blízko.

Hamilton starší původně neměl v plánu do Číny jet, ale pak ho pozval právě jeho syn, což přijal. "Je tady, a to je dobře. Jen nám trvalo, než jsme některé věci vyřešili, a teď jsou vyřešené," dodal pilot McLarenu.

Lepšího rozpoložení si u Hamiltona všiml i jeho šéf Martin Whitmarsh. "Myslím, že je vyspělejší. Myslím, že od loňského roku dokonce povyrostl," řekl se smíchem. "Poučil se a uvědomuje si, že je třeba trpělivosti."

Další článek: McLaren připustil, že by Rosberga zřejmě neporazil ani bezchybným výkonem