Hamilton si sype popel na hlavu

Lewis Hamilton prožil další frustrující závod, ve kterém znovu kolidoval z Felipem Massou. V cíli jsme ho viděli jako sedmého, týmový kolega Jenson Button dokázal dojet na stupních vítězů. AKTUALIZOVÁNO
Hamilton si sype popel na hlavu

Premiéra Velké ceny Indie na okruhu Buddh International s sebou přinesla další pokračování aféry Hamilton versus Massa, když spolu oba piloti opět kolidovali. Lewis Hamilton jedoucí na šestém místě se v zatáčce číslo pět snažil Massu předjet, tento manévr se ale bohužel neobešel bez následků. Hamilton si při nárazu do vozu Ferrari poničil přední přítlačné křídlo, jež muselo být ihned vyměněno. Názory na tuto nehodu se jako obvykle liší, komisaři však rozhodli, že viníkem je Felipe Massa, jemuž za to okamžitě udělili penalizaci průjezd boxy.

Lewis Hamilton však svého rivala neviní: "Není k tomu moc co říct. Je to den plný zklamání. Můj tým celý víkend tvrdě pracoval jako vždycky. Nevím, co bych k tomu dál řekl. Když jsme před startem závodu drželi minutu ticha, já a Felipe jsme stáli vedle sebe. Dlouhou dobu už se mnou nepromluvil, tak jsem ho vzal kolem ramen a řekl jen  - Hodně štěstí v závodě. Pak jsem se ho ale v závodě snažil předjet, pokoušel jsem se z toho nějak dostat, protože to nevypadalo, že by mi tam chtěl nechat nějaké místo. Následně jsme kolidovali. Velmi se za to týmu omlouvám, je mi to líto."

Po této nehodě se již Brit nedokázal vzpamatovat a na kolegy před sebou značně ztrácel. Sám Hamilton se domníval, že při nárazu do Massy možná došlo k poškození jeho vozu, neboť poté v autě cítil silné vibrace. Důkladné prozkoumání formule však žádné závady neodhalilo. "Auto se zdá být v pořádku, takže je to možná mnou, " říká zklamaný Hamilton.

Jenson Button si naproti tomu dnešní den skvěle vychutnal, dojel na druhém místě a navíc se ještě více přiblížil titulu vicemistra letošní sezony. Sám Button ale přiznává, že dnes na současného mistra světa Sebastiana Vettela prostě neměl: "Jeho tempo bylo dobré a nedělal moc chyb. Když jsem vyjel z boxů, pneumatiky vypadaly docela dobře a byly poměrně schopné boje. Jakmile se ale Seb dostal do svého rytmu, nemohl jsem už nic udělat. Jako tým jsme odvedli perfektní práci a nešlo udělat nic víc."

Na tiskové konferenci se všichni tři jezdci na stupních vítězů nezapomněli zmínit o tragických událostech, jež postihly motorsport v posledních týdnech: "Jak už říkal Seb, byl to těžký víkend pro všechny lidi v motorsportu. Poslední dva víkendy byly vzhledem k těm úmrtím opravdu náročné. Měli bychom tuto premiérovou Velkou cenu Indie věnovat Danovi (Wheldonovi) a Marcu (Simoncellimu), nesmírně nadanému mladíkovi, kterého bylo úžasné pozorovat na motorce."

Diskuze (190) Další článek: F1 dnes uctí minutou ticha památku Wheldona a Simoncelliho
15:41 | V únoru proběhne ve Švédsku Závod šampionů. Tým Finska budou tvořit Valtteri Bottas a Mika Häkkinen.
15:17 | Na zadních křídlech, helmách a overalech jezdců Red Bullu a AlphaTauri se tento víkend objeví logo značky Acura. Je to obchodní značka, kterou používá Honda v USA.
19. října | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00