Hamilton si sype popel na hlavu

Lewis Hamilton prožil další frustrující závod, ve kterém znovu kolidoval z Felipem Massou. V cíli jsme ho viděli jako sedmého, týmový kolega Jenson Button dokázal dojet na stupních vítězů. AKTUALIZOVÁNO
Hamilton si sype popel na hlavu

Premiéra Velké ceny Indie na okruhu Buddh International s sebou přinesla další pokračování aféry Hamilton versus Massa, když spolu oba piloti opět kolidovali. Lewis Hamilton jedoucí na šestém místě se v zatáčce číslo pět snažil Massu předjet, tento manévr se ale bohužel neobešel bez následků. Hamilton si při nárazu do vozu Ferrari poničil přední přítlačné křídlo, jež muselo být ihned vyměněno. Názory na tuto nehodu se jako obvykle liší, komisaři však rozhodli, že viníkem je Felipe Massa, jemuž za to okamžitě udělili penalizaci průjezd boxy.

Lewis Hamilton však svého rivala neviní: "Není k tomu moc co říct. Je to den plný zklamání. Můj tým celý víkend tvrdě pracoval jako vždycky. Nevím, co bych k tomu dál řekl. Když jsme před startem závodu drželi minutu ticha, já a Felipe jsme stáli vedle sebe. Dlouhou dobu už se mnou nepromluvil, tak jsem ho vzal kolem ramen a řekl jen  - Hodně štěstí v závodě. Pak jsem se ho ale v závodě snažil předjet, pokoušel jsem se z toho nějak dostat, protože to nevypadalo, že by mi tam chtěl nechat nějaké místo. Následně jsme kolidovali. Velmi se za to týmu omlouvám, je mi to líto."

Po této nehodě se již Brit nedokázal vzpamatovat a na kolegy před sebou značně ztrácel. Sám Hamilton se domníval, že při nárazu do Massy možná došlo k poškození jeho vozu, neboť poté v autě cítil silné vibrace. Důkladné prozkoumání formule však žádné závady neodhalilo. "Auto se zdá být v pořádku, takže je to možná mnou, " říká zklamaný Hamilton.

Jenson Button si naproti tomu dnešní den skvěle vychutnal, dojel na druhém místě a navíc se ještě více přiblížil titulu vicemistra letošní sezony. Sám Button ale přiznává, že dnes na současného mistra světa Sebastiana Vettela prostě neměl: "Jeho tempo bylo dobré a nedělal moc chyb. Když jsem vyjel z boxů, pneumatiky vypadaly docela dobře a byly poměrně schopné boje. Jakmile se ale Seb dostal do svého rytmu, nemohl jsem už nic udělat. Jako tým jsme odvedli perfektní práci a nešlo udělat nic víc."

Na tiskové konferenci se všichni tři jezdci na stupních vítězů nezapomněli zmínit o tragických událostech, jež postihly motorsport v posledních týdnech: "Jak už říkal Seb, byl to těžký víkend pro všechny lidi v motorsportu. Poslední dva víkendy byly vzhledem k těm úmrtím opravdu náročné. Měli bychom tuto premiérovou Velkou cenu Indie věnovat Danovi (Wheldonovi) a Marcu (Simoncellimu), nesmírně nadanému mladíkovi, kterého bylo úžasné pozorovat na motorce."

Další článek: F1 dnes uctí minutou ticha památku Wheldona a Simoncelliho

17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.
11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen