Hamilton si pořád nerozumí s vozem a neví proč

Lewis Hamilton přiznal, že pro něj zůstává záhadou, proč některé závodní víkendy nedokáže využít potenciál vozu a zaostává za týmovým kolegou Rosbergem.
Hamilton si pořád nerozumí s vozem a neví proč

Mercedes dokáže v posledních Grand Prix bojovat o stupně vítězů, ovšem jen v Rosbergových rukou, Hamilton se znovu trápí.

"Z nějakého důvodu, možná protože jsem v novém autě, si s ním nerozumím," řekl. "A jsem z toho opravdu velmi zmatený. Ve svém kvalifikačním kole jsem byl o půl sekundy rychlejší, stoprocentně, kdybych neudělal chybu a byl v první řadě, byl bych v jiné pozici."

"Ale i tak, když začne závod, nevím, co se děje. Opravdu mám potíže. Je to tak mnoho závodů. Auto těžko předjíždí. Ferrari předjíždí v polovině rovinky, nám se možná otevře to nejmenší okno těsně před zatáčkou, v tu dobu je ale už pozdě."

Hamilton proto pochybuje, že by na Yas Marině byl zásadně lepší, i kdyby startoval z vyšší pozice. "I kdybych nebyl v provozu, v Abú Zabí jsem nebyl dost rychlý. I kdybych byl vpředu, předjeli by mě, prostě jsem celkově nebyl dobrý. Bylo to jako kdybych měl v autě 50 kilogramů navíc, prostě jsem byl moc pomalý, neměl jsem rychlost."

Vinu bere britský pilot na sebe. "Nakonec nejsem nijak zvlášť spokojený se svým výkonem, ale jsem velmi spokojený s výkonem týmu. Vývoj a tvrdá práce, kterou odvedl, jsou pozoruhodné," pochválil.

Další článek: Alonsa čekají další vyšetření

21:05 | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
8. května | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00