Hamilton si pořád nerozumí s vozem a neví proč

Lewis Hamilton přiznal, že pro něj zůstává záhadou, proč některé závodní víkendy nedokáže využít potenciál vozu a zaostává za týmovým kolegou Rosbergem.
Hamilton si pořád nerozumí s vozem a neví proč

Mercedes dokáže v posledních Grand Prix bojovat o stupně vítězů, ovšem jen v Rosbergových rukou, Hamilton se znovu trápí.

"Z nějakého důvodu, možná protože jsem v novém autě, si s ním nerozumím," řekl. "A jsem z toho opravdu velmi zmatený. Ve svém kvalifikačním kole jsem byl o půl sekundy rychlejší, stoprocentně, kdybych neudělal chybu a byl v první řadě, byl bych v jiné pozici."

"Ale i tak, když začne závod, nevím, co se děje. Opravdu mám potíže. Je to tak mnoho závodů. Auto těžko předjíždí. Ferrari předjíždí v polovině rovinky, nám se možná otevře to nejmenší okno těsně před zatáčkou, v tu dobu je ale už pozdě."

Hamilton proto pochybuje, že by na Yas Marině byl zásadně lepší, i kdyby startoval z vyšší pozice. "I kdybych nebyl v provozu, v Abú Zabí jsem nebyl dost rychlý. I kdybych byl vpředu, předjeli by mě, prostě jsem celkově nebyl dobrý. Bylo to jako kdybych měl v autě 50 kilogramů navíc, prostě jsem byl moc pomalý, neměl jsem rychlost."

Vinu bere britský pilot na sebe. "Nakonec nejsem nijak zvlášť spokojený se svým výkonem, ale jsem velmi spokojený s výkonem týmu. Vývoj a tvrdá práce, kterou odvedl, jsou pozoruhodné," pochválil.

Další článek: Alonsa čekají další vyšetření

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.