Hamilton si pochvaluje své rozhodnutí zajet do boxů

Lewis Hamilton po startu neudržel vedení a propadl se na druhou pozici. Díky správně načasovanému přezutí pneumatik se však vrátil do čela a potřetí v kariéře vyhrál domácí Velkou cenu Velké Británie.
Hamilton si pochvaluje své rozhodnutí zajet do boxů

Felipe Massa z Williamsu předvedl výborný start a dostal se do čela, kde zůstal až do prvních zastávek v boxech. Během nich se však na první pozici vrátil Hamilton. Jako první z vedoucí čtveřice pak Brit zajel do boxů v době, kdy nad Silverstonem začalo pršet.

„Zaprvé, byl to pro mě velmi, velmi speciální víkend,” řekl Hamilton.

Nejvíce vítězství v F1

  • Schumacher: 91
  • Prost: 51
  • Senna: 41
  • Vettel: 40
  • Hamilton: 38

„Vidět tady po celý víkend tolik diváků... myslel jsem, že už jsem to všechno viděl loni, ale já tyhle lidi miluju.”

„Byl to velmi těžký závod. Bylo velmi obtížné stáhnout a předjet williamsy, během prvních zastávek jsem se ale dostal dost blízko, abych se po své zastávce dostal dopředu.”

„Pak přišel déšť a já ztratil ve svých pneumatikách teplotu. Na vedoucí pozici je to složité, jelikož jste první, kdo tou vodou projíždí.”

„Myslím, že je to poprvé v mé kariéře F1, kdy jsem udělal správné rozhodnutí, když jsem viděl, že se blíží déšť. Nikdy předtím jsem to neudělal a mám z toho velkou radost.”

Klepněte pro větší obrázek

Hamilton díky vítězství navýšil svůj náskok na čele průběžného hodnocení jezdců na 17 bodů před svým týmovým kolegou Nicem Rosbergem, který skončil na druhé pozici.

„Byl jsem rád, když déšť dorazil,” řekl po závodě Rosberg. „Mohl jsem zaútočit, předjet oba jezdce Williamsu a hodně se přiblížit Lewisovi.”

„Lewis zajel do boxů a já si byl jistý, že to bylo špatné rozhodnutí, takže jsem měl docela radost, nakonec to ale bylo správné rozhodnutí.”

„Nicméně musel jsem vzít tu šanci, jelikož zajet spolu s Lewisem by pro mě znamenalo definitivní porážku, takže jsem se pokusil zůstat na trati o kolo déle a tak to bylo.”

Hamiltonovo rozhodnutí zajet pochválil také šéf týmu Toto Wolff.

„Zajet do boxů bylo Lewisovo rozhodnutí. Dali jsme mu tu možnost. Udělal to v pravý čas a to mu dalo výhodu,” řekl Wolff pro BBC Sport.

„Williamsy byly velmi rychlé, oba jezdci měli skvělý start a nebylo možné je předjet. Pomohlo nám ale, že se trochu zhoršilo počasí.”

Foto: Getty Images / Clive Rose, Mark Thompson

Další článek: Výsledky prémiového kola soutěže během GP Británie

19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.
20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00