Hamilton si pochvaluje přilnavost okruhu

Lewis Hamilton získal pole positon pro Velkou cenu Mexika. Britskému jezdci Mercedesu se letos také více zamlouvá samotný okruh.
Hamilton si pochvaluje přilnavost okruhu

Když se před rokem vrátil Autódromo Hermanose Rodrígueze do kalendáře formule 1, dominoval víkendu Nico Rosberg. Letos mu to však Hamilton vrací, když byl nejrychlejší v obou pokusech v Q3 a získal tím svou letošní desátou pole position.

„Vždy je to velmi těžké, když se snažíte zajet skvělé kolo ve chvíli, kdy se to počítá,“ řekl Hamilton.

„Někdy jsou pneumatiky připravené v prvním kole, někdo v tom druhém. Je to rozhodně velká výzva, ostatně to je pokaždé celá tato trať. Trať se mnohem zlepšila, má více přilnavosti.“

„V loňském roce nám to mnohem více klouzalo, letos je to více jako závodní okruh.“

Rosberg zabral v závěrečném pokusu

Rosbergovi patřila po prvních pokusech až čtvrtá pozice, když byl jak za Hamiltonem, tak za oběma piloty Red Bullu. Svým závěrečným pokusem však Daniela Ricciarda a Maxe Verstappena překonal a do závodu odstartuje spolu s Hamiltonem z první řady. Za jistých okolností se přitom už zítra může stát letošním mistrem světa formule 1.

„Lewisovi kolo bylo skvělé, moje už tolik ne. Poskládal jsem to dohromady až na konci, když se to počítalo,“ řekl ke své kvalifikaci Rosberg.

„Jsem s tím celkem spokojen. To, že jsem v první řadě, i když to není pole position, mi pro zítra dává skvělou příležitost.“

„O tomto víkendu mi jen trochu déle trvalo najít tu nejlepší cestu, jelikož celkově jsou pneumatiky tento víkend studenější. Je proto trochu náročnější se s tím vypořádat. Trvalo to trochu déle, nakonec jsem se tam ale dostal, takže je to dobré.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Verstappen věřil v první řadu, Ricciardo je rád aspoň za druhou

17:23 | Překvapení se nekoná... Portugalsko se odjede bez fanoušků.
15:48 | 58. narozeniny dnes slaví Paul Belmondo. Syn slavného francouzského jezdce odstartoval v letech 1992 až 1994 do sedmi závodů formule 1. Nejlepší výsledek zajel v Maďarsku 1992, kde byl devátý. Ještě v roce 2005 závodil v Le Mans, kde v tomto roce získal třetí místo v LMP2.
9:34 | Formule 1 uveřejnila onboard kolo z okruhu v Miami, kde se má jet už příští rok. odkaz
22. dubna | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.

GP Portugalska 2021

Pátek 30. dubna 2021
1. trénink 12.30–13.30
2. trénink 16.00–17.00
Sobota 1. května 2021
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 2. května 2021
Závod 16.00