Hamilton si nebyl jistý, kolik získal bodů, ale výsledek ho potěšil

Lewis Hamilton se prosadil z dvacátého místa na startu na šesté v cíli, Jensonovi Buttonovi se nepodařil start, ale opět šetřil gumy a dojel osmý.

Díky nevydařené kvalifikaci se při dnešní Velké ceně Malajsie museli jezdci McLarenu probíjet dopředu ze zadních pozic. Lewis Hamilton dojel šestý a Jenson Button osmý.

Hamilton byl ze svého výsledku nadšený. "Z dvacátého místa na roštu to není špatné. Kdybychom byli víc vepředu, myslím, že bychom zajeli lepší závod, ale podle mě jsme odvedli velmi dobrou práci. Auto bylo fantastické, což je pozitivní do dalšího závodu," řekl v cíli mistr světa z roku 2008. "Nevím, kolik bodů za to je, ale určitě je to dobrý výsledek."

Angličan ke konci závodu kroužil za Adrianem Sutilem, ale přiznal, že Němec byl ve výjezdech ze zatáček na rovinkách příliš rychlý. Hamilton byl naopak rychlejší v samotných zatáčkách, ale to na předjetí nestačilo.

Buttonovi nevyšel start a většinu závodu absolvoval na tvrdších pneumatikách. Taktika jedné brzké zastávky mu v Austrálii vyšla, v Malajsii ale úspěch neslavil. "Měl jsem příšerný start a udělal jsem chybu s volbou pneumatik, vzadu jsem vůbec neměl přilnavost a nemohl jsem předjíždět," litoval obhájce titulu, který navíc na startu zvolil špatnou stopu. Do boxů jel už v desátém kole a zbytek závodu absolvoval na tvrdých pneumatikách.

"Po výjezdu z boxů jsem měl před sebou volnou trať a vypadalo to dobře. Jenže jsem jel na tvrdších gumách moc dlouho. Auta za mnou pak byla o dvě sekundy rychlejší a bylo těžké udržet je za sebou," vysvětloval.


Felipe Massa nakonec Buttona předjel a snažil se o to i Fernando Alonso. "Když to zkoušel naposledy, najel příliš široko do zatáčky a najednou mu odešel motor. Nevím, co se stalo, ale byla to skvělá bitva," vzpomínal Button, který prý nikdy netušil, že boj o osmé místo může být tak náročný.

Další článek: Střed pole: Alguersuariho první body těší, Hülkenberga moc ne

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.