Hamilton si kvůli klauzuli ve smlouvě nemůže k Ferrari přivést své spolupracovníky z Mercedesu | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

Hamilton si kvůli klauzuli ve smlouvě nemůže k Ferrari přivést své spolupracovníky z Mercedesu

Lewis Hamilton bude od sezony 2025 závodit pro Ferrari. Otázkou však zůstává, zda s ním do Maranella zamíří i někteří jeho spolupracovníci.

Formuli 1 čeká po konci letošní sezony velký přestup, když se Lewis Hamilton po dvanácti sezonách strávených v Mercedesu přesune k Ferrari.

U podobných přesunů předních jezdců bývá zvykem, že si s sebou takoví závodníci do svého nového působiště vezmou i své nejbližší spolupracovníky. A nemusí jít "pouze" o tiskového mluvčího či osobního trenéra/asistenta, ale také o závodního inženýra.

Platilo to například v případě Felipeho Massy. Když se před deseti lety stěhoval od Ferrari k Williamsu, změnil společně s ním angažmá i jeho závodní inženýr Rob Smedley.

Poté, co byl ohlášen Hamiltonův přestup k Ferrari, začalo se spekulovat o tom, zda do Maranella s britským závodníkem zamířít i jeho dlouholetý inženýr Peter Bonnington.

Zdá se však, že o případném přesunu britského inžernýra, kterého fanoušci znají především pod přezdívkou Bono a díky hlášce "It's Hammer Time", jež je pro Hamiltona pokynem k tomu, aby zvýšil tempo na maximum, rozhodne spíše dobrá vůle Mercedesu.

Ačkoliv šéf německé stáje Toto Wolff uvolnění Bonningtona nevyloučil, weby PlanetF1 a RacingNews365 nyní přinesly informaci o tom, že má Mercedes ve smlouvě s Hamiltonem klauzuli, která Britovi zabraňuje, aby si své spolupracovníky v případě přestupu do jiné stáje vzal s sebou.

Doporučujeme

Články odjinud