Hamilton si je jistý, že má letos techniku na boj o titul

McLarenu stačil první závod na ověření kvalit svého vozu. Lewis Hamilton nepochybuje, že bude mít letos šanci na zisk druhého titulu mistra světa.
Hamilton si je jistý, že má letos techniku na boj o titul

McLaren měl v Albert Parku nejrychlejší vůz, čehož nejlépe využil Jenson Button vítězstvím v závodě. Hamilton dojel třetí za Sebastianem Vettelem. "Jestli tohle byl můj špatný den, tak si nemám na co stěžovat," komentoval pro Telegraph.

Ačkoliv byl Hamilton po závodě pochopitelně zklamaný, nakonec u něj převážila dobrá nálada, protože má pro letošní sezónu nejlepší vyhlídky za několik posledních let.

"Vím, že tohle je auto, se kterým určitě můžu bojovat o titul," konstatoval. "Jenson to dokázal. Měl fantastický závod a tohle je určitě fantastický začátek roku, jelikož jsme oba dojeli na stupních vítězů a získali body."

"Ale i tak to bude vyrovnaná sezóna, protože red bully jsou hodně rychlé, a Bůh ví, kde se tam vzaly v neděli. My ale budeme moci bojovat vpředu. Začít na předních pozicích je dobrý výchozí bod."

"Co se mě týče, určitě cítím, že mám na boj o titul. Jsem připravenější než kdy jindy. Byl jsem připraven v neděli a je škoda, že mi to nevyšlo. O víkendu jdeme rovnou do dalšího závodu, což je dobře. Určitě mám v plánu to odčinit."

Mezi prvními dvěma závody proto není moc času na odpočinek. "Musím být připravený od začátku víkendu, stejně jako minulý víkend," vysvětloval Hamilton. "Ale zdá se, že je náš tým teď měřítkem, což je dobré znamení. Tým na tom tvrdě pracoval. Určitě je to dobrá pozice, jsme silní."

"Ale nemůžeme se nechat unést, protože dokonce i Ferrari bylo v závodě rychlé. Co se týče red bullů, zdá se, že pneumatiky opotřebovávají o trochu méně než my, možná. Takže zatím je příliš brzy. V kvalifikaci jsme byli hodně rychlí a konkurenceschopní, ale oni byli hodně rychlí v závodě."

"Pořád je třeba s nimi počítat. Asi jsme o kousek před nimi, ale nemůžeme zahálet. Dopředu hledíme se sebedůvěrou. Potřebujeme získat víc dvojitých vítězství. Ale jsme vpředu, při nejhorším jsme stejně rychlí jako oni. V Malajsii bychom měli být znovu rychlí. Doufejme, že se nám tam podaří získat dvojité vítězství."

Další článek: Jako den a noc, srovnává Williams svůj letošní vůz s loňským FW33