Hamilton si dokáže představit Vettela jako týmového kolegu

Lewis Hamilton se domnívá, že by dokázal jezdit se Sebastianem Vettelem ve stejném týmu. Spolupráce by možná byla, stejně jako s Buttonem.
Hamilton si dokáže představit Vettela jako týmového kolegu

Teorie o možném budoucím spojení Vettela a Hamiltona u Red Bullu se diskutuje ve formuli 1 několik týdnů, ale zatím není ani na úrovni spekulace o přestupu. Šéf Red Bullu Christian Horner sice řekl, že dva tak bojovní jezdci v jednom týmu by nemuseli fungovat dobře, ale dodal, že kdyby měl Hamilton zájem přestoupit, tuto možnost by zvážil.

"Fernando a já jsme byli velmi soutěživí," připomněl Hamilton. "Podívejte se na mě a Jensona. Mistři světa můžou závodit spolu, když jsou v týmu rovnocenné podmínky. Ty v některých týmech nejsou. U nás panuje zřejmě největší rovnost ze všech týmů."

"Partnerství může fungovat, když tým existuje proto, aby vyhrál šampionát konstruktérů a jezdců. Náš tým je konstruktér a je pro něj stejně důležité vyhrát konstruktéry i jezdce. Nevím, jestli pro ně platí to samé. Možná ne, protože nejsou týmem automobilky, ale myslím, že by (spolupráce s Vettelem) byla možná."

Hamilton ovšem zopakoval, že o přestupu neuvažuje. Že se o něm takto spekuluje, mu ale nevadí. "Není to frustrující. Ať už čelíte čemukoliv, je třeba to brát pozitivně," řekl. "Pozitivní je, že se o mně hovoří, to je skvělé. Znamená to, že se na mě nezapomnělo. Další pozitivní věc je, že ostatní týmy o mě mají potenciálně zájem. A můj tým také, takže snad po mně díky tomu víc touží."

"Ale nerozptyluje nás to, jasně jsem to vysvětlil šéfovi týmu. Mám smlouvu na další dva roky a jsem jí oddaný. Jsem soustředěný na svoji práci a chci s tímto týmem vyhrávat šampionáty. Snad to tak bude pokračovat, ale nikdy nevíte, co se stane v budoucnu."

Další článek: Brawn: Red Bull vyhovuje pravidlům, takže můžeme jen zvážit kopírování