Hamilton šel svoji poznámku o barvě pleti vysvětlit stewardům

Lewis Hamilton byl kvůli penalizacím z GP Monaka naštvaný a vyslovil vtip, který šel pak raději vysvětlit stewardům, aby předešel nedorozumění. AKTUALIZOVÁNO
Hamilton šel svoji poznámku o barvě pleti vysvětlit stewardům

Hamilton dostal v Monte Carlu dva tresty za kolize s Massou a Maldonadem. Když se ho BBC zeptala, proč se mu stewardi tolik věnují, odpověděl s nadsázkou: "Možná proto, že jsem černoch. Tak to říká Ali G. Nevím."

Britský jezdec si ale pak uvědomil, že i nadsázka na toto téma by mohla znamenat problémy, a proto šel stewardům vysvětlit, že je v žádném případě neobviňuje z rasismu.

"Těsně po závodě byl velmi zklamaný a během pozávodního televizního rozhovoru udělal špatný vtip o svých penalizacích, který se odvolával na Aliho G," konstatoval šéf McLarenu Martin Whitmarsh.

"Jsem ale velmi rád, že můžu říct, že se o chvíli později rozhodl vrátit na okruh, aby si se stewardy promluvil o svém vtipu. Jeho vysvětlení přijali."

Podle Whitmarshe jsou takové výkyvy nálad u Hamiltona nevyhnutelné, protože je velmi ambiciózním a bojovným pilotem, takže neúspěch vyvolává velké zklamání. Navíc v Monaku měl celý víkend rychlost na velmi dobrý výsledek.

Aktualizace
"Byl jsem za stewardy, abychom uzavřeli mír," vysvětloval Hamilton. "Byl to tak trochu vtip, ale v tu chvíli to vtipné nebylo. Vysvětlil jsem jim, že když jsou rozdmýchané emoce - a při těchto závodech to bývá velmi intenzivní - neříkáte vždy ty správné věci."

"Usmířili jsme se. Akceptovali mé vysvětlení, pochopili to. Všichni jsme si poté potřásli rukama. Řekli, že to byl těžký víkend, že půjdeme dál, a všichni mi popřáli, ať se mi v sezóně daří."

"Nakonec řekli, že to vysvětlí všem ostatním ve FIA a každému, kdo by si to případně špatně vyložil. Dodali, že to tím končí. Měl jsem takovou věc říkat nebo ne? Jak jsem uvedl, snažil jsem se být vtipný, ale vtipné to nebylo. Když se snažíte být vtipní, ne vždy se vám to podaří. Občas to přeženete a někoho se dotknete."

Další článek: Ferrari boj o tituly zatím nevzdává

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.