Hamilton se zamýšlí nad svou budoucností. Odejde do formule E?

Lewis Hamilton nevylučuje, že by poté, co skončí ve formuli 1, mohl zamířit do šampionátu elektrické formule E.
Hamilton se zamýšlí nad svou budoucností. Odejde do formule E?

Pětinásobný mistr světa má nyní smlouvu s Mercedesem do konce sezóny 2020 a jeho plány po příštím ročníku zatím nejsou jasné. Záležet bude na jeho motivaci, ale také na tom, co s sebou přinesou nová pravidla formule 1 od roku 2021.

Mercedes na Silverstonu o uplynulém víkendu oslavoval 125 let působení v motorsportu. Hamilton při té příležitosti řekl, že by pro něj v budoucnu mohla být formule E jednou z možností.

„Je to něco, o čem jsem tak trochu teď mluvil. Až do teď to neustále bylo o formuli 1,“ řekl Hamilton pro The Sun.

„Jelikož závodím už od svých osmi let, budu mít velké abstinenční příznaky, jako má každý pilot, který přestane závodit, když pro mě formule 1 skončí. Existují i jiné věci. Myslím, že jsou tu i jiné série, které bych mohl jezdit. Fernando Alonso jezdí v IndyCar a Kimiho Räikkönena vidíte neustále posouvat hranice.“

Mercedes na trati poprvé vyzkoušel monopost formule E

Mercedes na trati poprvé vyzkoušel monopost formule E

Hamilton zmínil dalšího britského pilota, který již řadu let působí v barvách Mercedesu. Gary Paffett závodil od roku 2003 v šampionátu DTM, se kterým se v posledním roce působení Mercedesu-Benz v loňském roce rozloučil svým druhým titulem. Od sezóny 2018/19 působí Paffett právě ve formuli E.

„Vyrůstal jsem ve stejné éře jako Gary Paffett. Je trochu starší než já a teď závodí ve formuli E, která teď bude představovat budoucnost,“ myslí si Brit.

„Kdo ví, v budoucnu to může být oblast, kde mohu využít své znalosti, ale jak jste starší, tak je náročnější najít motivaci se soustředit a musíte si najít něco, co milujete. Jsem si jistý, že vždy budu milovat auta. Teď se pokusím zůstat ve formuli 1. Dokud zůstanu soustředěný a ve formě, budu jezdit nejlépe, jak dokážu,“ říká.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Diskuze (12) Další článek: Jet za jiným vozem F1 je nyní jednodušší, pochvaluje si Räikkönen
20. dubna | Tým Scuderia Praha vyhrál závod ve Spa...
19. dubna | Jenson Button se nezúčastní posledních dvou závodů WEC a to včetně Le Mans. Nahradí ho Vandoorne. Důvody? Rodinné (chce trávit více času se snoubenkou) a výkonnostní, kdy SMP Racing nestačí na toyoty.
18. dubna | Max Verstappen věří, že v polovině sezóny bude moci Red Bull vyhrávat závody.
17. dubna | Ferrari doufá, že Alfa Romeo nasadí co nejdříve novou řídicí elektroniku pohonné jednotky. Tým ji nestihl integrovat do vozu a Giovinazzi pak měl v kvalifikaci stejný problém jako Leclerc v Bahrajnu.

GP Ázerbájdžánu 2019

Pátek 26. dubna 2019
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 27. dubna 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 28. dubna 2019
Závod 14.10