Hamilton se za Monako omluvil všem, včetně Massy a Maldonada

S odstupem času dospěl Lewis Hamilton k názoru, že se v Monaku nechoval korektně, proto veřejnosti prezentoval svoji omluvu.
Hamilton se za Monako omluvil všem, včetně Massy a Maldonada

"Chci se omluvit za svůj výkon z posledního víkendu a také za své komentáře, které následovaly. Nechtěl jsem se nikoho dotknout," uvedl pilot McLarenu. "Také bych chtěl poděkovat všem za jejich pozitivní i naštvané vzkazy, respektuji všechny."

Hamilton dostal v Grand Prix Monaka dva tresty. Pokaždé za kolizi s jiným jezdcem, na trati se potkal s Felipem Massou a Pastorem Maldonadem. Po závodě se navíc na jejich adresu vyjádřil kriticky s tím, že mu při vzájemných soubojích nenechávali dost místa.

"Massa zatočil velmi brzy," nadával Hamilton po závodě. "Pokusil jsem se jet přes obrubník, abych se mu vyhnul, ale byli jsme do sebe zaklínění. Samozřejmě jsem penalizaci dostal já, což je obvyklé. Zdržel mě v kvalifikaci a trest jsem dostal já. Zatočil do mě a trest jsem dostal já. Pak s Maldonadem jsem jel na vnitřek a v televizi je vidět, že zatočil o dobrou délku vozu dřív a narazil do mě. Je to absurdní. Ti jezdci jsou sakra absurdní. Stupidní." Teď to vzal zpět.

"S největší úctou se omlouvám Massovi a Maldonadovi, jestli jsem se vás dotkl. Oba jste skvělí jezdci, kterých si velmi vážím," uvedl. Nakonec popřál vše nejlepší svým fanouškům.

Ještě předtím, než se Hamilton omluvil, poskytl Pastor Maldonado rozhovor venezuelské státní televizi, v němž soupeře z McLarenu kritizoval. "Myslím si, že takhle mistr světa nejezdí," řekl k Hamiltonovi v Monaku a dodal, že stewardi nejednali při udělování trestu na jeho podnět. "Nestěžoval jsem si. Skončil jsem závod a s týmem jsme hned začali diskutovat o tom následujícím."

Další článek: Pérez a Petrov jsou si jistí účastí v kanadské Grand Prix

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.