Hamilton se v závodě obává hlavně startu

Vítěz předešlé velké ceny do závodu nastoupí ze čtvrtého místa, tedy ze špinavé části roštu. Týmový parťák Jenson Button je na tom obdobně, v kvalifikaci si zajistil šesté místo.
Hamilton se v závodě obává hlavně startu

"Startujeme ze špinavé části tratě. Největší problémy proto možná budeme mít s odlepením se od startovní čáry. Každý rok jsem tu startoval ze špinavé stopy! Mercedes GP a Ferrari zrychlily, bude velmi těžké Mercedes předjet, neboť má dobrou maximálku. Pokud se to potvrdí, Red Bull nám může ujíždět.

Nemáme žádnou sadu čerstvých gum navíc, ale nikdy nevíte, co si může přichystat zítřejší počasí. Jsme ale ve hře a budu se snažit ze sebe stejně jako loni dostat maximum. Budu se snažit dobře odstartovat. Držte nám palce, snad se posuneme kupředu. Závod je dlouhý a je tu možnost předjíždět," doufá Lewis Hamilton.

Mezi Hamiltona a Buttona se vměstnal ještě Fernando Alonso, mistr světa z roku 2009 si z toho ale těžkou hlavu nedělá.

"Šestá pozice není skvělá, ale i tak se nám může dařit. Mark Webber v Číně po startu z osmnáctého místa zajel velmi dobrý závod. Možná jsem měl ve třetí části kvalifikace zajet jen jedno měřené kolo. To druhé totiž nebylo o nic rychlejší. Abych řekl pravdu, nemohl jsem v kvalifikaci chytit ten správný rytmus.

Po pátečních trénincích není snadné odhadnout rychlost vašich soupeřů. Proměnlivé počasí vše zamíchalo. Je škoda, že jsem na špinavé půlce trati. V nájezdu do první zatáčky to může způsobit problémy, ale jsme konkurenceschopní. Zítra nám to půjde," věří Button.

Další článek: GP Turecka 2011 - sobota

19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.
20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00