Hamilton se v závodě obává hlavně startu

Vítěz předešlé velké ceny do závodu nastoupí ze čtvrtého místa, tedy ze špinavé části roštu. Týmový parťák Jenson Button je na tom obdobně, v kvalifikaci si zajistil šesté místo.
Hamilton se v závodě obává hlavně startu

"Startujeme ze špinavé části tratě. Největší problémy proto možná budeme mít s odlepením se od startovní čáry. Každý rok jsem tu startoval ze špinavé stopy! Mercedes GP a Ferrari zrychlily, bude velmi těžké Mercedes předjet, neboť má dobrou maximálku. Pokud se to potvrdí, Red Bull nám může ujíždět.

Nemáme žádnou sadu čerstvých gum navíc, ale nikdy nevíte, co si může přichystat zítřejší počasí. Jsme ale ve hře a budu se snažit ze sebe stejně jako loni dostat maximum. Budu se snažit dobře odstartovat. Držte nám palce, snad se posuneme kupředu. Závod je dlouhý a je tu možnost předjíždět," doufá Lewis Hamilton.

Mezi Hamiltona a Buttona se vměstnal ještě Fernando Alonso, mistr světa z roku 2009 si z toho ale těžkou hlavu nedělá.

"Šestá pozice není skvělá, ale i tak se nám může dařit. Mark Webber v Číně po startu z osmnáctého místa zajel velmi dobrý závod. Možná jsem měl ve třetí části kvalifikace zajet jen jedno měřené kolo. To druhé totiž nebylo o nic rychlejší. Abych řekl pravdu, nemohl jsem v kvalifikaci chytit ten správný rytmus.

Po pátečních trénincích není snadné odhadnout rychlost vašich soupeřů. Proměnlivé počasí vše zamíchalo. Je škoda, že jsem na špinavé půlce trati. V nájezdu do první zatáčky to může způsobit problémy, ale jsme konkurenceschopní. Zítra nám to půjde," věří Button.

Další článek: GP Turecka 2011 - sobota

16:58 | Robert Kubica znovu usedne do vozu formule 1. V pátek odjede první trénink s vozem Alfy Romeo. Nahradí Giovinazziho.
10:18 | F1 v Rakousku bude od příštího roku vysílat Red Bullem vlastněná Servus TV...
6. července | Balíček vylepšení, který mělo Ferrari nasadit v Maďarsku, přiveze tým už tento víkend na Red Bull Ring... nebo alespoň jeho část.
6. července | Alex Zanardi absolvoval v pořadí už třetí operaci. Trvala pět hodin a byla zaměřena na rekonstrukci lebky a stabilizaci oblastí postižených traumatem.

GP Štýrska 2020

Pátek 10. července 2020
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 11. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 12. července 2020
Závod 15.10