Hamilton se v závodě obává hlavně startu

Vítěz předešlé velké ceny do závodu nastoupí ze čtvrtého místa, tedy ze špinavé části roštu. Týmový parťák Jenson Button je na tom obdobně, v kvalifikaci si zajistil šesté místo.
Hamilton se v závodě obává hlavně startu

"Startujeme ze špinavé části tratě. Největší problémy proto možná budeme mít s odlepením se od startovní čáry. Každý rok jsem tu startoval ze špinavé stopy! Mercedes GP a Ferrari zrychlily, bude velmi těžké Mercedes předjet, neboť má dobrou maximálku. Pokud se to potvrdí, Red Bull nám může ujíždět.

Nemáme žádnou sadu čerstvých gum navíc, ale nikdy nevíte, co si může přichystat zítřejší počasí. Jsme ale ve hře a budu se snažit ze sebe stejně jako loni dostat maximum. Budu se snažit dobře odstartovat. Držte nám palce, snad se posuneme kupředu. Závod je dlouhý a je tu možnost předjíždět," doufá Lewis Hamilton.

Mezi Hamiltona a Buttona se vměstnal ještě Fernando Alonso, mistr světa z roku 2009 si z toho ale těžkou hlavu nedělá.

"Šestá pozice není skvělá, ale i tak se nám může dařit. Mark Webber v Číně po startu z osmnáctého místa zajel velmi dobrý závod. Možná jsem měl ve třetí části kvalifikace zajet jen jedno měřené kolo. To druhé totiž nebylo o nic rychlejší. Abych řekl pravdu, nemohl jsem v kvalifikaci chytit ten správný rytmus.

Po pátečních trénincích není snadné odhadnout rychlost vašich soupeřů. Proměnlivé počasí vše zamíchalo. Je škoda, že jsem na špinavé půlce trati. V nájezdu do první zatáčky to může způsobit problémy, ale jsme konkurenceschopní. Zítra nám to půjde," věří Button.

Další článek: GP Turecka 2011 - sobota

18:12 | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
21. června | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00