Hamilton se v pátek soustředil na nácvik startů

Špatný start v Británii pilotovi Mercedesu pěkně zavařil. Úřadující mistr světa proto dbá na to, aby se v Německu podobná situace nemohla opakovat.
Hamilton se v pátek soustředil na nácvik startů

Lewis Hamilton (2./2.)

Podle Hamiltona bude v Německu pro ideální start rozhodující najít správnou teplotu, při které budou optimálně fungovat pneumatiky.

„Pracovali jsme na našich startech, snažili jsme se pochopit lépe pneumatiky a teploty, při kterých fungují a celkově se v téhle oblasti přiblížit ideálu. Vozy Ferrari i Red Bullu dnes byly velmi rychlé. Myslím, že zítra a v neděli to bude hodně podobné.

Splnili jsme náš dnešní program a nasbírali dostatek dat o pneumatikách. Vůz se chová dobře, ale je to hodně těsné, takže máme dnes přes noc dost co dělat.

Bude to velká výzva, není to snadná trať. Ale pokusíme se tomu dát vše,“ řekl Hamilton.

Valtteri Bottas (5./3.)

Finský závodník si víkend v Německu může užívat v relativním poklidu, ke kterému přispělo prodloužení smlouvy s Mercedesem.

„Dnes jsme oznámili můj nový kontrakt a mohl jsem se projet po Hockenheimu. Mám za sebou opravdu fajn den a jsem moc rád, že jsem znovu v Německu. Myslím, že jako tým jsme na tom teď velmi dobře – ohledně smluv je již jasno a můžeme se plně soustředit na bitvu, která nás čeká.

Auto se dnes zdálo být konkurenceschopné, ale podle očekávání je to velmi těsné. Trochu mě zlobil předek vozu. Potřeboval bych, aby se auto lépe „zakouslo“ do zatáček v pomalých a středně rychlých pasážích, ale jinak je to OK.

Nejsem ještě stoprocentně spokojený, ale od toho tu pátky jsou. Budeme na voze ještě pracovat a pro zítřek ho vyladíme. Potýkali jsme se s přehříváním gum a jsem si jistý, že jsme nebyli jediní. V neděli by ale mělo být chladněji. Máme mnoho dat ke zkontrolování, abychom mohli lépe poznat pneumatiky,“ věří Bottas.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: O pole position se rozhodne mezi třemi týmy

7:53 | Týmy zatím neschválily zavedení tří zkušebních kvalifikačních závodů v příštím roce. Je nutný jednomyslný souhlas.
16. října | Charles Leclerc má dnes narozeniny (22).