Hamilton se v Brazílii rozloučí s McLarenem. Doufá, že vítězstvím

Lewise Hamiltona čeká poslední závod v barvách McLarenu, týmu, ve kterém vyrostl. Poděkovat by mu chtěl svojí první brazilskou výhrou.
Hamilton se v Brazílii rozloučí s McLarenem. Doufá, že vítězstvím

Hamilton ukončí kariéru u McLarenu po 110 Grand Prix, pro jiný tým ve formuli 1 nikdy nejezdil. "Během mého působení u McLarenu byla Brazílie místem několika epických závodů a tento víkend to pro mě bude z mnoha důvodů velký závod," řekl.

"V roce 2007 jsem tam skoro vyhrál titul, v roce 2008 jsem ho získal v poslední zatáčce a v roce 2009 jsem odjel bláznivý závod, abych skončil na stupních vítězů. Ale nikdy jsem tam nevyhrál, bude to můj cíl tento víkend."

"V mém posledním závodě za volantem mclarenu slibuji celému týmu, že tomu dám vše v každém kole. Mé vítězství minulý týden v Austinu bylo jedním z mých životních závodů a tento víkend bych rád zvítězil v Brazílii, abych týmu dal perfektní dárek na rozloučenou."

Hamilton může v posledním závodě vybojovat třetí místo v poháru jezdců a za tým bude chtít porazit Ferrari v poháru konstruktérů. Samozřejmě ale také bude sledovat duel o titul v jezdcích.

"Je to velmi vyrovnaný souboj a Sebastian ani Fernando si nemůžou ani na chvíli dovolit relaxovat. Oba jsou to fantastičtí jezdci, oba jezdili celou sezónu skvěle. Teď uvidíme, kdo nakonec získá cenu, já doufám, že to bude epický souboj," dodal.

Diskuze (48) Další článek: Co jste možná nevěděli o Kimim Räikkönenovi
10:50 | Podle novináře Erika van Harena je převodovka Maxe Verstappena v pořádku a nebude potřebovat výměnu.
20:45 | Druhý závod F2 vyhrál Piastri.
20:32 | Red Bull zdá se zvažoval žádost o přezkum situace ze třetího tréninku, kdy měl Hamilton ignoroval dvojité žluté... nakonec ale nic podávat nebude.
20:11 | Gasly dostal varování za zdržení Sainze.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink Verstappen
Kvalifikace Hamilton
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30