Hamilton se v Baku dočkal prvního letošního vítězství

Lewis Hamilton přiznal, že se po vítězství ve Velké ceně Ázerbájdžánu vozů formule 1 cítí poněkud zvláštně poté, co v závěru závodu potkaly problémy jeho týmového kolegu z Mercedesu Valtteriho Bottase a Sebastiana Vettela na ferrari. Pro obhájce titulu je to první vítězství v letošní sezóně.
Hamilton se v Baku dočkal prvního letošního vítězství

Na začátku závodu to nevypadalo, že by mohl Hamilton pomýšlet na vítězství. Na trati jezdil třetí za Vettelem a Bottasem.

Vedení však Hamiltonovi spadlo do klína po druhém restartu závodu, kdy nejprve Vettel při snaze zaútočit na prvního Bottase probrzdil a propadl se na čtvrté místo, a následně o kolo později musel Bottas odstoupit po defektu, který si způsobil přejetím přes úlomky z vozu na trati.

„Byl to celkem dost emocionální závod, abych byl upřímný,“ řekl po závodě Hamilton. „Valtteri odvedl výjimečnou práci a skutečně si zasloužil vyhrát, také Sebastian odvedl skvělou práci.

Připadám si trochu zvláštně, že jsem tady, ale musím to přijmout. Nevzdal jsem se, tlačil jsem, ale pro mě to byl takový divoký závod.“

Bottas doplatil na nečistoty na trati

Jeho týmový kolega Bottas měl závod rozjetý na vítězství, ale přejel přes úlomky na trati a dostal defekt pravé zadní pneumatiky, který pohřbil jeho naděje na dobrý výsledek.

Fin po závodě přiznal, že žádné úlomky na trati neviděl.

„Je těžké cokoliv říct. Všichni viděli, co se stalo, je to prostě jen smůla. Dostanu se přes to, vždy se musíte dostat přes těžké chvíle, to je součást závodění, ale v tuto chvíli to skutečně mrzí,“ řekl Bottas.

„Tato trať je obtížná, obecně městské tratě, když jsou zde nehody. Vždy to bude problém a tentokrát jsem měl smůlu já. Nemám ponětí, jestli jsem v nějakém momentu přejel přes nějaké nečistoty, nic jsem neviděl, nic jsem necítil. Je to jen velmi, velmi smolné.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (43) Další článek: Pérez v Baku znovu na pódiu, Ocona vyřadila kolize s Räikkönenem
22:01 | Sebastiana Vettela čeká nasazení nové pohonné jednotky a start z konce startovního pole.
13:09 | F2 a F3 sníží extra body. Za pole position budou 2 body (místo 4) a za nejrychlejší kolo 1 (místo 2).
13:08 | Podle Seven News zvažuje Sydney uspořádání závodu F1. Chce nahradit Melbourne.
13:04 | Dnes před 14 lety získalo Ferrari poslední titul mezi jezdci. Kimi Räikkönen porazil o 1 bod Lewise Hamiltona a Fernanda Alonsa.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00