Hamilton se v Baku dočkal prvního letošního vítězství

Lewis Hamilton přiznal, že se po vítězství ve Velké ceně Ázerbájdžánu vozů formule 1 cítí poněkud zvláštně poté, co v závěru závodu potkaly problémy jeho týmového kolegu z Mercedesu Valtteriho Bottase a Sebastiana Vettela na ferrari. Pro obhájce titulu je to první vítězství v letošní sezóně.
Hamilton se v Baku dočkal prvního letošního vítězství

Na začátku závodu to nevypadalo, že by mohl Hamilton pomýšlet na vítězství. Na trati jezdil třetí za Vettelem a Bottasem.

Vedení však Hamiltonovi spadlo do klína po druhém restartu závodu, kdy nejprve Vettel při snaze zaútočit na prvního Bottase probrzdil a propadl se na čtvrté místo, a následně o kolo později musel Bottas odstoupit po defektu, který si způsobil přejetím přes úlomky z vozu na trati.

„Byl to celkem dost emocionální závod, abych byl upřímný,“ řekl po závodě Hamilton. „Valtteri odvedl výjimečnou práci a skutečně si zasloužil vyhrát, také Sebastian odvedl skvělou práci.

Připadám si trochu zvláštně, že jsem tady, ale musím to přijmout. Nevzdal jsem se, tlačil jsem, ale pro mě to byl takový divoký závod.“

Bottas doplatil na nečistoty na trati

Jeho týmový kolega Bottas měl závod rozjetý na vítězství, ale přejel přes úlomky na trati a dostal defekt pravé zadní pneumatiky, který pohřbil jeho naděje na dobrý výsledek.

Fin po závodě přiznal, že žádné úlomky na trati neviděl.

„Je těžké cokoliv říct. Všichni viděli, co se stalo, je to prostě jen smůla. Dostanu se přes to, vždy se musíte dostat přes těžké chvíle, to je součást závodění, ale v tuto chvíli to skutečně mrzí,“ řekl Bottas.

„Tato trať je obtížná, obecně městské tratě, když jsou zde nehody. Vždy to bude problém a tentokrát jsem měl smůlu já. Nemám ponětí, jestli jsem v nějakém momentu přejel přes nějaké nečistoty, nic jsem neviděl, nic jsem necítil. Je to jen velmi, velmi smolné.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Pérez v Baku znovu na pódiu, Ocona vyřadila kolize s Räikkönenem

13. října | Incident mezi Gaslym a Pérezem vyšetřován... přestože se fakticky nestal.
12. října | Alfa Romeo by měla brzy potvrdit jezdeckou sestavu pro příští rok. Očekává se, že zůstanou současní jezdci.
12. října | F1 bude od 10:00 na svém YouTube vysílat GP Japonska 2005

GP Japonska 2019

Pátek 11. října 2019
1. trénink Bottas (1:28.731)
2. trénink Bottas (1:27.785)
Neděle 13. října 2019
Kvalifikace Vettel (1:27.064)
Závod Bottas