Hamilton se v Baku dočkal prvního letošního vítězství

Lewis Hamilton přiznal, že se po vítězství ve Velké ceně Ázerbájdžánu vozů formule 1 cítí poněkud zvláštně poté, co v závěru závodu potkaly problémy jeho týmového kolegu z Mercedesu Valtteriho Bottase a Sebastiana Vettela na ferrari. Pro obhájce titulu je to první vítězství v letošní sezóně.
Hamilton se v Baku dočkal prvního letošního vítězství

Na začátku závodu to nevypadalo, že by mohl Hamilton pomýšlet na vítězství. Na trati jezdil třetí za Vettelem a Bottasem.

Vedení však Hamiltonovi spadlo do klína po druhém restartu závodu, kdy nejprve Vettel při snaze zaútočit na prvního Bottase probrzdil a propadl se na čtvrté místo, a následně o kolo později musel Bottas odstoupit po defektu, který si způsobil přejetím přes úlomky z vozu na trati.

„Byl to celkem dost emocionální závod, abych byl upřímný,“ řekl po závodě Hamilton. „Valtteri odvedl výjimečnou práci a skutečně si zasloužil vyhrát, také Sebastian odvedl skvělou práci.

Připadám si trochu zvláštně, že jsem tady, ale musím to přijmout. Nevzdal jsem se, tlačil jsem, ale pro mě to byl takový divoký závod.“

Bottas doplatil na nečistoty na trati

Jeho týmový kolega Bottas měl závod rozjetý na vítězství, ale přejel přes úlomky na trati a dostal defekt pravé zadní pneumatiky, který pohřbil jeho naděje na dobrý výsledek.

Fin po závodě přiznal, že žádné úlomky na trati neviděl.

„Je těžké cokoliv říct. Všichni viděli, co se stalo, je to prostě jen smůla. Dostanu se přes to, vždy se musíte dostat přes těžké chvíle, to je součást závodění, ale v tuto chvíli to skutečně mrzí,“ řekl Bottas.

„Tato trať je obtížná, obecně městské tratě, když jsou zde nehody. Vždy to bude problém a tentokrát jsem měl smůlu já. Nemám ponětí, jestli jsem v nějakém momentu přejel přes nějaké nečistoty, nic jsem neviděl, nic jsem necítil. Je to jen velmi, velmi smolné.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (43) Další článek: Pérez v Baku znovu na pódiu, Ocona vyřadila kolize s Räikkönenem
12:51 | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
11:26 | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
24. května | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.
24. května | Podle jezdců Mercedesu vydrží hypedměkké pneumatiky v závodě maximálně 7 kol.
24. května | Žádný trest pro Maxe Verstappena za couvání z únikové zóny v první zatáčce.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10