Hamilton se uklidňuje vzpomínkami na rok 2007, kdy titul ztratil

Lewisi Hamiltonovi pomáhají v boji o letošní šampionát paradoxně zkušenosti ze sezóny, v které prohospodařil sedmnáctibodový náskok a přišel o titul ve prospěch Kimiho Räikkönena.
Hamilton se uklidňuje vzpomínkami na rok 2007, kdy titul ztratil

V Japonsku dokončil Hamilton na pátém místě a hlavní konkurenti se mu znovu vzdálili. Nyní činí jeho ztráta na prvního Webbera 28 bodů.

"Je to čím dál těžší, ale jsem si toho plně vědom," řekl. "Ale v takové situaci si vždy vzpomenu na sezónu 2007 a to, co se stalo v těch posledních dvou nebo třech závodech. Kimi měl myslím ztrátu 17 bodů dva závody před koncem, přesto šampionát vyhrál. Více než jednou jsem si ověřil, že šampionát není uzavřený až do poslední chvíle, takže jsem se určitě nevzdal. Chci znovu vyhrát a do Koreje jedu s tím, že to můžu dokázat. A kdo ví, pokud ostatní kandidáti na titul nezískají žádné body, budu znovu nahoře."

Po dvou nedojetých závodech sice Hamilton v Suzuce dokončil, ale domnívá se, že vůz měl na víc, než je páté místo. Nebýt problémů s převodovkou, věřil si na třetí místo, které by musel vybojovat v souboji s Fernandem Alonsem. Bez prvních tří rychlostních stupňů to ale nebylo možné.

"V neděli jsem měl štěstí, protože jsem si stačil vybudovat dost velký náskok před vozem na šestém místě, takže jsem moc neztratil a pátou příčku jsem dokázal udržet. Dobrá zpráva je, že nám pravidla umožňují vyměnit převodovku pro Koreu, aniž bychom dostali další penalizaci," uzavřel.

Diskuze (84) Další článek: Přečtěte si nové číslo magazínu F1sports s ohlédnutím za Suzukou
17:16 | Podle FIA je 10 % šance na déšť v FP3 a kvalifikaci. Uvidíme poprvé slicky...
16:45 | Force India chce do prosince rozhodnout o novém názvu...
19. října | Ricciardo ve druhém tréninku nevyjel. protože měl defekt na své sadě pneumatik do přechodných podmínek.
19. října | Red Bull se vrací k B specifikaci motoru Renault po problémech s mapováním motoru.

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink Hamilton (1:47.502, mokro)
2. trénink Hamilton (1:48.716, mokro)
Sobota 20. října 2018
3. trénink Vettel (1:33.797)
Kvalifikace Hamilton (1:32.237)
Neděle 21. října 2018
Závod 20.10