Hamilton se uklidňuje vzpomínkami na rok 2007, kdy titul ztratil

Lewisi Hamiltonovi pomáhají v boji o letošní šampionát paradoxně zkušenosti ze sezóny, v které prohospodařil sedmnáctibodový náskok a přišel o titul ve prospěch Kimiho Räikkönena.
Hamilton se uklidňuje vzpomínkami na rok 2007, kdy titul ztratil

V Japonsku dokončil Hamilton na pátém místě a hlavní konkurenti se mu znovu vzdálili. Nyní činí jeho ztráta na prvního Webbera 28 bodů.

"Je to čím dál těžší, ale jsem si toho plně vědom," řekl. "Ale v takové situaci si vždy vzpomenu na sezónu 2007 a to, co se stalo v těch posledních dvou nebo třech závodech. Kimi měl myslím ztrátu 17 bodů dva závody před koncem, přesto šampionát vyhrál. Více než jednou jsem si ověřil, že šampionát není uzavřený až do poslední chvíle, takže jsem se určitě nevzdal. Chci znovu vyhrát a do Koreje jedu s tím, že to můžu dokázat. A kdo ví, pokud ostatní kandidáti na titul nezískají žádné body, budu znovu nahoře."

Po dvou nedojetých závodech sice Hamilton v Suzuce dokončil, ale domnívá se, že vůz měl na víc, než je páté místo. Nebýt problémů s převodovkou, věřil si na třetí místo, které by musel vybojovat v souboji s Fernandem Alonsem. Bez prvních tří rychlostních stupňů to ale nebylo možné.

"V neděli jsem měl štěstí, protože jsem si stačil vybudovat dost velký náskok před vozem na šestém místě, takže jsem moc neztratil a pátou příčku jsem dokázal udržet. Dobrá zpráva je, že nám pravidla umožňují vyměnit převodovku pro Koreu, aniž bychom dostali další penalizaci," uzavřel.

Diskuze (84) Další článek: Přečtěte si nové číslo magazínu F1sports s ohlédnutím za Suzukou
13:12 | Závody v Evropě budou také letos začínat v 15:10.
13:12 | Vedle Pascala Wehrleina by mohl na simulátoru Ferrari pracovat také Brendon Hartley.
11:34 | Ferrari by mělo mít 17. února (den před testy) v Barceloně filmovací den.
11. ledna | Pierre Gasly se zúčastní Závodu šampionů. Jede se v Mexiku za týden.