Hamilton se těší na souboj s Ferrari, Rosberg probrzdil

Vítěz kvalifikace na Velkou cenu Kanady Lewis Hamilton se těší na souboj s jezdci Ferrari v samotném závodě.
Hamilton se těší na souboj s Ferrari, Rosberg probrzdil

Hamilton letos počtvrté nenašel v kvalifikaci přemožitele, když tentokrát svého týmového kolegu z Mercedesu Nica Rosberga porazil o 0,062 s, třetí Sebastian Vettel je přitom jen o pouhou desetinu za nimi.

Ferrari se před tímto víkendem rozhodlo využít dva vývojové žetony pro zlepšení svého turba.

„Ferrari se svými vylepšeními zřetelně zrychlilo,“ řekl Hamilton. „Tohle je skvělý okruh pro testování čisté rychlosti, takže jsme rádi, že s nimi můžeme závodit. Jejich dlouhé úseky vypadají velmi silně. Nevím, jestli byly silnější než naše, uvidíme zítra.“

„Upřímně dokud jste vpředu, nezáleží na tom, jak daleko jste před ostatními. Během (pátečních) tréninků jsem měl mnohem větší náskok. Dnes jsem neměl rychlost jako včera, udělali jsme ale dost (pro pole position). Zítra to bude zajímavé, tohle je ale pro start rozhodně nejlepší pozice.“

Klepněte pro větší obrázek

Druhý kvalifikační pokus se Rosbergovi nepovedl už v první zatáčce, kde probrzdil. Bylo tak jasné, že Hamilton už o pole position nepřijde.

„Doufal jsem, že jste to neviděli!“ vtipkoval na tiskové konferenci Rosberg, když byl dotázán právě na svou chybu v úvodu druhého pokusu.

„Ano... moje první kolo v Q3 bylo dobré, nestačilo na to, abych porazil Lewise, ale pořád to bylo dobré kolo. V tom dalším jsem se to pokusil naplno rozbalit, ale nevyšlo to, takže asi tak.“

„Pro tým je to pořád dobrý výsledek a ukazuje, že máme nejrychlejší vůz, i na této jedinečné trati.“

„Zítra je (během závodu) možné všechno, jelikož předpověď počasí je hodně různá,“ dodal Němec.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Nemožnost využít slipstreamu stála Buttona účast v Q3

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
17:30 | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10