Hamilton se soustředí na „slabé okruhy“

Lewis Hamilton vidí jako klíčový prvek v boji o titul zvládnutí závodů, které více sednou jeho týmovému kolegovi.
Hamilton se soustředí na „slabé okruhy“

Pokud se nestane něco nečekaného, rozdají si to o letošní titul piloti Mercedesu. Hamilton sice vyhrál tři ze čtyř závodů, ale protože hned ten první nedokončil, je několik bodů za týmovým kolegou. Mistr světa z roku 2008 se chce soustředit zejména na ty závody, kde by měl mít papírově na vrh Nico Rosberg.

„Nico jezdí velmi dobře, hodně na mě tlačí, šlape mi na paty”, říká Hamilton, podle kterého jsou období, kdy je rychlejší on a jindy zase Rosberg.

„Velmi dobře jsem na tom byl v Číně, ale třeba v Bahrajnu vyhrál kvalifikaci a byl lepší. Snažím se soustředit na okruhy, kde jsem možná slabší nebo kde je to vyrovnané. Chci snížit ztrátu, minimalizovat škody v těchto závodech, myslím, že Bahrajn byl jedním z takových závodů,” dodává Hamilton.

Hamilton nechce další těsné souboje s Rosbergem

Hamilton nechce další těsné souboje s Rosbergem

Čistě teoreticky by následující dva závody mohly více sednout právě Rosbergovi. Vloni v Katalánsku i v ulicích Monaka vyhrál kvalifikaci. V závodech pak skončil šestý ve Španělsku a vyhrál v Monaku. Hamilton byl o poznání horší, skončil dvanáctý a čtvrtý. Jak tomu bude letos?

Další článek: Video: Jedno kolo v Barceloně s Lewisem Hamiltonem

18:12 | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
21. června | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00