Hamilton se soustředí na „slabé okruhy“

Lewis Hamilton vidí jako klíčový prvek v boji o titul zvládnutí závodů, které více sednou jeho týmovému kolegovi.
Hamilton se soustředí na „slabé okruhy“

Pokud se nestane něco nečekaného, rozdají si to o letošní titul piloti Mercedesu. Hamilton sice vyhrál tři ze čtyř závodů, ale protože hned ten první nedokončil, je několik bodů za týmovým kolegou. Mistr světa z roku 2008 se chce soustředit zejména na ty závody, kde by měl mít papírově na vrh Nico Rosberg.

„Nico jezdí velmi dobře, hodně na mě tlačí, šlape mi na paty”, říká Hamilton, podle kterého jsou období, kdy je rychlejší on a jindy zase Rosberg.

„Velmi dobře jsem na tom byl v Číně, ale třeba v Bahrajnu vyhrál kvalifikaci a byl lepší. Snažím se soustředit na okruhy, kde jsem možná slabší nebo kde je to vyrovnané. Chci snížit ztrátu, minimalizovat škody v těchto závodech, myslím, že Bahrajn byl jedním z takových závodů,” dodává Hamilton.

Hamilton nechce další těsné souboje s Rosbergem

Hamilton nechce další těsné souboje s Rosbergem

Čistě teoreticky by následující dva závody mohly více sednout právě Rosbergovi. Vloni v Katalánsku i v ulicích Monaka vyhrál kvalifikaci. V závodech pak skončil šestý ve Španělsku a vyhrál v Monaku. Hamilton byl o poznání horší, skončil dvanáctý a čtvrtý. Jak tomu bude letos?

Další článek: Video: Jedno kolo v Barceloně s Lewisem Hamiltonem

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10