Hamilton se soudí s Di Restou kvůli manažerské smlouvě

Spor mezi Anthonym Hamiltonem a Paulem di Restou je natolik vážný, že ho musí řešit soud. Jde o peníze.
Hamilton se soudí s Di Restou kvůli manažerské smlouvě

Otec Lewise Hamiltona Anthony dělal manažera Paulu di Restovi od začátku loňského roku, ale v úvodu letošní sezóny se rozešli. Bylo zřejmé, že ne v dobrém, ale až teď vyšlo najevo, co se stalo.

Hamilton starší totiž podal žalobu na Di Restu kvůli předčasnému ukončení manažerské smlouvy. Domáhá se samozřejmě odškodnění za ušlé zisky.

A proč Di Resta předčasně ukončil smlouvu s Hamiltonem? Podle britského Telegraphu jezdec ve své obhajobě tvrdí, že to bylo kvůli tomu, že ho jeho manažer klamal. Skotský závodník říká, že mu jeho přítel Jordan Wise dohodl sponzorskou smlouvu s výrobcem nápojů Go Fast v hodnotě 5,5 miliónu eur.

Di Resta předal tuto záležitost Hamiltonovi, aby ji realizoval. Ten mu řekl, že aby mohlo dojít k uzavření smlouvy, je potřeba vykoupit příslušná práva od Force Indie, aby jezdec mohl mít svého vlastního sponzora. Řekl, že to bude stát 2 milióny eur.

Když se delší dobu nic nedělo, Di Resta se během letošní GP Číny zeptal Force Indie, jaký si věci v této záležitosti stojí, a tým mu řekl, že ta práva mají hodnotu jen jeden milión eur, tedy poloviční, než mu tvrdil Hamilton. V tu chvíli se Di Resta rozhodl Hamiltonovi vypovědět manažerskou smlouvu. K uzavření sponzorské smlouvy s Go Fast nakonec nedošlo.

Kdy u soudu proběhne hlavní líčení, zatím není zřejmé.

Další článek: Třístý Schumacherův závod oznámení o nové smlouvě zřejmě nepřinese

23:36 | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
21:14 | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz
11. června | McLaren od roku 2022 vstoupí do série Extreme E.
11. června | Otec Antonia Giovinazziho Vito řekl pro La Gazzetta dello Sport, že jeho syn v minulosti dostal nabídku od Mercedesu. Měl se stát třetím jezdcem Mercedesu ve F1 a jezdit v DTM. „Ale má rudé srdce a udělal volbu, kterou považoval za správnou.“