Hamilton se rozešel s přítelkyní, projeví se to na trati?

Lewis Hamilton se rozešel se svou dlouholetou přítelkyní Nicole Scherzingerovou a svět formule 1 se ptá, jak se to v letošním roce projeví na výkonech úřadujícího mistra světa.
Hamilton se rozešel s přítelkyní, projeví se to na trati?

Nicole Scherzingerová  a Lewis Hamilton se rozešli a podle britského bulváru prý už definitivně. Scherzingerová to měla už dokonce potvrdit. Důvodem má být to, že Hamilton neustále otálel se svatbou a jeho přítelkyní, která je starší než on, zkrátka došla trpělivost.

Fanoušky a novináře teď zajímá, jak se to odrazí na trati. Není to totiž poprvé, co se Scherzingerová a Hamilton rozešli. Předtím to ale mělo na výkony Brita poměrně dost negativní dopad. Samozřejmě pokud věříte tomu, že bylo právě to příčinou. Hamilton ale ještě za dob u McLaren prohlašoval, že závidí svému tehdejšímu týmovému kolegovi jeho poklidný osobní život.

V Jerezu musel Hamilton odstavit svůj mercedes na trati po jezdecké chybě. Smyk byl ale spíše důsledkem mokré trati a slicků než psychické nepohody. Přesto se Hamiltonův osobní život dostal až do Jerezu. Lidé z PR oddělení dali jasně najevo, aby se Lewise neptali na „osobní věci". 

Současné monoposty jsou snadněji ovladatelné než ty před léty. Psychika ale hraje i tak důležitou roli a každý jezdec se s ní popere jinak. Například Fernando Alonso dokáže svůj osobní život nechat v boxech. Na jeho výkonech se rozchody a dokonce ani rozvod nikterak nepodepsaly. Michael Schumacher jednou dokonce závodil jen pár hodin poté, co zemřela jeho matka.

Dobrým příkladem je pak Romain Grosjean. Jeho návrat do formule 1 byl provázen sérii nehod, které vyústily až v zákaz startu ve Velké ceně Itálie 2012. Grosjen poté začal spolupracovat s psycholožkou a je zcela jiným člověkem. Navíc se oženil a má dítě. 

Do chomoutu v poslední době vlezli také Nico Rosberg a Jenson Button. 

Další článek: V Paříži se dnes jedná o budoucnosti F1 i Marussie