Hamilton se připravuje na život po formuli 1. Zakládá produkční společnost

Lewis Hamilton se chystá na život po formuli 1. Současně však zdůrazňuje, že jeho konec v motorsportu rozhodně není na stole.
Foto: Getty Images / Jared C. Tilton
Hamilton se připravuje na život po formuli 1. Zakládá produkční společnost | Foto: Getty Images / Jared C. Tilton

Lewis Hamilton již podniká v oblasti potravinářství, módy a amerického fotbalu (vlastní podíl v týmu Denver Broncos). Spolupracuje také na filmu s tématikou F1.

„S Apple TV+ máme rozpracováno několik skvělých projektů. Jedním z nich je dokument a druhým film o F1, který natáčíme s Bradem Pittem a Joem Kosinskim,“ řekl Hamilton v rozhovoru pro Deadline.

Zmíněný dokument se má týkat Hamiltonovy kariéry a měl by mít premiéru na přelomu let 2023 / 2024.

Hamilton ale také založil vlastní produkční společnost Dawn Apollo Films. „V současné době probíhá nábor zaměstnanců,“ uvedl Hamilton, který zdůraznil, že „je pro nás důležité najít různorodý tým“.

Je to oddělené od spolupráce probíhající se společností Apple, které by Hamilton „rád dělal více“ a s níž „máme příležitost dělat více a snažíme se najít více inspirativních příběhů“.

Hamilton uvedl, že Dawn Apollo Films je součástí jeho práce, kterou se snaží připravit na život po skončení kariéry ve F1.

„Mluvil jsem s lidmi, kteří mi říkali: ‚Podívej, když jsem přestal, všechno se zhroutilo. Nebyl jsem připravený dělat jiné věci. Nevěnoval jsem čas tomu, abych se naučil nějaká jiná řemesla, jiné dovednosti. Nevím, jaké jsou mé další vášně, takže jsem se nesoustředil na to, abych se snažil pochopit, co to je, a vytvořit si pilíře‘.“

„Až přestanu závodit, což ještě nějakou dobu neplánuji, tak chci, aby to bylo bezproblémové. Chci, abych se mohl posunout dál a plně se soustředit na Dawn Apollo Films a mohl naskočit na podobnou úroveň, na jakou jsem byl zvyklý.“

Další článek: Audi potvrdilo, že si vybralo Sauber jako „strategického partnera“ pro vstup do F1

Témata článku:

Aktuality

14:55 | Podle Auto Motor und Sport se do výběrového řízení na dodavatele pneumatik pro roky 2025 až 2027 kromě Pirelli přihlásí také Bridgestone. Nový zájemce bude v nevýhodě, protože by musel vyvíjet dva druhy pneumatik – pro rok 2025 a pak kvůli novým PJ a vozům pro 2026 dál. 
13:44 | Hornerovi se příliš nelíbí sprint v Baku. Pro fanoušky podle něj super, pro peněženky týmů ale ne (větší pravděpodobnost nehod). 
9:18 | Kvalifikaci F2 vyhrál Iwasa. Staněk skončil 17. Kvalifikace se odjela na mokré trati a byla dvakrát přerušena červenou vlajkou. Podruhé po nehodě Martinse... pak už kvalifikace restartována nebyla. 
3:59 | Všichni jezdci obou zákazníků Ferrari (Alfa, Haas) nasadili druhý motor. 

GP Austrálie 2023

Pátek 31. března 2023
1. trénink Verstappen
2. trénink Alonso
Sobota 1. dubna 2023
3. trénink 03.30–04.30
Kvalifikace 07.00–08.00
Neděle 2. dubna 2023
Závod 07.00