Hamilton se podle Laudy nehroutí

Niki Lauda odmítá tvrzení, že Lewis Hamilton po další chybě v kvalifikaci na Velkou cenu Rakouska nezvládá tlak, který s sebou přináší souboj o titul mistra světa F1.
Hamilton se podle Laudy nehroutí

Hamilton přišel o šanci na zisk pole position, když chyboval ve svém nejrychlejším kole v předposlední zatáčce. Při druhém pokusu pak nezvládl brzdění do druhé zatáčky okruhu a roztočil se.

Po startu z deváté pozice se sice probojoval v cíli na druhé místo, ovšem před ním dojel jeho týmový kolega a největší soupeř v boji o titul Nico Rosberg. Před ním se přitom Brit musel letos sklonit už třikrát a i kvůli tomu má nyní Rosberg před Hamiltonem v čele hodnocení náskok 29 bodů.

Hamiltona prohloubení ztráty na Rosberga neděsí  

Hamiltona prohloubení ztráty na Rosberga neděsí  

Lauda však Hamiltonovi věří a domnívá se, že Brit dá zapomenout na nezdary a v domácí velké ceně na Silverstonu se představí v plné síle.

„Lewis bude znovu bojovat, vůbec se toho nebojím,” nechal se slyšet Lauda. „Není žádným způsobem neklidný. Bude i nadále bojovat, nemám z toho obavy. Po tomto výsledku a bodové ztrátě bude v Silverstonu o to více motivovaný.”

Lauda si zároveň nemyslí, že by chyby v kvalifikaci byly náznakem tlaku, kterému Hamilton čelí. „Není třeba ho nějak trénovat. Znám ho už dlouho a v hlavě to má vše absolutně v pořádku. Není tu nic špatně, je velmi motivovaný. I ta kvalifikační chyba, byla to chyba a on to v závodě napravil.”

Diskuze (5) Další článek: McLaren nespěchá s oznámením jezdecké sestavy pro příští rok
9:05 | Vandoorne by mohl odejít do formule E a závodit za tým HWA. Ten má jezdce představit 8. října.
13:34 | Ferrari bude mít v Suzuce 10 sad superměkkých pneumatik. odkaz
24. září | Giovinazzi nahradí Ericssona. Zatím tedy jen pro FP1 v Soči.
21. září | Hankook potvrdil, že se účastní výběrového řízení FIA na dodávání pneumatik pro F1.

GP Ruska 2018

Pátek 28. září 2018
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 29. září 2018
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 30. září 2018
Závod 13.10