Hamilton se podle Laudy nehroutí

Niki Lauda odmítá tvrzení, že Lewis Hamilton po další chybě v kvalifikaci na Velkou cenu Rakouska nezvládá tlak, který s sebou přináší souboj o titul mistra světa F1.
Hamilton se podle Laudy nehroutí

Hamilton přišel o šanci na zisk pole position, když chyboval ve svém nejrychlejším kole v předposlední zatáčce. Při druhém pokusu pak nezvládl brzdění do druhé zatáčky okruhu a roztočil se.

Po startu z deváté pozice se sice probojoval v cíli na druhé místo, ovšem před ním dojel jeho týmový kolega a největší soupeř v boji o titul Nico Rosberg. Před ním se přitom Brit musel letos sklonit už třikrát a i kvůli tomu má nyní Rosberg před Hamiltonem v čele hodnocení náskok 29 bodů.

Hamiltona prohloubení ztráty na Rosberga neděsí  

Hamiltona prohloubení ztráty na Rosberga neděsí  

Lauda však Hamiltonovi věří a domnívá se, že Brit dá zapomenout na nezdary a v domácí velké ceně na Silverstonu se představí v plné síle.

„Lewis bude znovu bojovat, vůbec se toho nebojím,” nechal se slyšet Lauda. „Není žádným způsobem neklidný. Bude i nadále bojovat, nemám z toho obavy. Po tomto výsledku a bodové ztrátě bude v Silverstonu o to více motivovaný.”

Lauda si zároveň nemyslí, že by chyby v kvalifikaci byly náznakem tlaku, kterému Hamilton čelí. „Není třeba ho nějak trénovat. Znám ho už dlouho a v hlavě to má vše absolutně v pořádku. Není tu nic špatně, je velmi motivovaný. I ta kvalifikační chyba, byla to chyba a on to v závodě napravil.”

Diskuze (5) Další článek: McLaren nespěchá s oznámením jezdecké sestavy pro příští rok