Hamilton se obával životnosti pneumatik, Bottas přiznal, že mu nestačil

Hamilton se obával životnosti pneumatik, Bottas přiznal, že mu nestačil

Lewis Hamilton si stylem start-cíl dojel ve Velké ceně Francie pro šesté vítězství v letošní sezóně formule 1 a navýšil svůj náskok na čele průběžného pořadí.

Hamilton na okruhu Paula Ricarda dominoval, když před svým týmovým kolegou Valtterim Bottasem na druhém mercedesu projel cílem s 18sekundovým náskokem. Podle Brita ale nebyla cesta k vítězství jednoduchá.

„Vždy se tady něco děje, u těchto aut je to vždy na limitu. Všechno funguje v teplotách, je to o opotřebení a spolehlivosti. Šetřil jsem motor a palivo kde se dalo. Staral jsem se o pneumatiky,“ řekl Hamilton.

„Na předních pneumatikách jsem měl celkem velké puchýře. Vzpomínám si, že vloni Lanci (Strollovi) bouchla pneumatika. Trochu jsem se toho obával. Tohle byl ale ten nejlepší vstup do sezóny, takže si to musím užít,“ dodal.

„Závodím už hodně, hodně dlouho a nikdy to nezestárne. Vždy je to taková výzva. Miluji snažit se hledat limity. S těmito lidmi (v Mercedesu) a všemi v továrně společně tvoříme historii. Jsem velmi hrdý, že jsem součástí tohoto týmu.“

Nestačil jsem, přiznal Bottas

Bottas, který v minulém závodě v Kanadě skončil na čtvrté pozici, se vrátil na stupně vítězů. Po závodě přiznal, že na Hamiltona ve Francii rychlostně nestačil.

„Start pro mě bylo to nejlepší. Lewis byl dnes nakonec rychlejší, nestačil jsem jeho tempu. Musím se na to před dalším závodem podívat. Je důležité pochopit, co jsem dnes mohl udělat lépe,“ řekl Bottas. „Dnes byl opravdu silný a vyrovnaný. Není neporazitelný, vím to. Musím jen tvrdě pracovat,“ dodal na adresu Hamiltona.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Doporučujeme

Články odjinud