Hamilton se obával životnosti pneumatik, Bottas přiznal, že mu nestačil

Lewis Hamilton si stylem start-cíl dojel ve Velké ceně Francie pro šesté vítězství v letošní sezóně formule 1 a navýšil svůj náskok na čele průběžného pořadí.
Hamilton se obával životnosti pneumatik, Bottas přiznal, že mu nestačil

Hamilton na okruhu Paula Ricarda dominoval, když před svým týmovým kolegou Valtterim Bottasem na druhém mercedesu projel cílem s 18sekundovým náskokem. Podle Brita ale nebyla cesta k vítězství jednoduchá.

„Vždy se tady něco děje, u těchto aut je to vždy na limitu. Všechno funguje v teplotách, je to o opotřebení a spolehlivosti. Šetřil jsem motor a palivo kde se dalo. Staral jsem se o pneumatiky,“ řekl Hamilton.

„Na předních pneumatikách jsem měl celkem velké puchýře. Vzpomínám si, že vloni Lanci (Strollovi) bouchla pneumatika. Trochu jsem se toho obával. Tohle byl ale ten nejlepší vstup do sezóny, takže si to musím užít,“ dodal.

„Závodím už hodně, hodně dlouho a nikdy to nezestárne. Vždy je to taková výzva. Miluji snažit se hledat limity. S těmito lidmi (v Mercedesu) a všemi v továrně společně tvoříme historii. Jsem velmi hrdý, že jsem součástí tohoto týmu.“

Nestačil jsem, přiznal Bottas

Bottas, který v minulém závodě v Kanadě skončil na čtvrté pozici, se vrátil na stupně vítězů. Po závodě přiznal, že na Hamiltona ve Francii rychlostně nestačil.

„Start pro mě bylo to nejlepší. Lewis byl dnes nakonec rychlejší, nestačil jsem jeho tempu. Musím se na to před dalším závodem podívat. Je důležité pochopit, co jsem dnes mohl udělat lépe,“ řekl Bottas. „Dnes byl opravdu silný a vyrovnaný. Není neporazitelný, vím to. Musím jen tvrdě pracovat,“ dodal na adresu Hamiltona.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Závod bez dramat. Ve Francii vyhrál Hamilton

Témata článku: , , ,

Aktuality

21:27 | Turečtí fanoušci formule 1 během streamu na Twitteru vybrali 100 tisíc lir (120 tisíc korun) na podporu oblastí zasažených zemětřesením. Mercedes (automobilka) posílá milion euro. 
16:23 | Mercedes a Aston Martin testují v Jerezu pro Pirelli. Video... 
11:46 | Ferrari představí svůj vůz za týden. Jmenovat se bude Ferrari SF-23. 
10:03 | Alfa Romeo představuje letošní vůz: 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února