Hamilton se obával o motor, Bottas zachránil Mercedes druhým místem

Lewis Hamilton z Mercedesu je rád, že dojel do cíle Velké ceny Kanady vozů formule 1, když se po problémech se svou pohonnou jednotkou Mercedes v každém kole obával jejího selhání.
Hamilton se obával o motor, Bottas zachránil Mercedes druhým místem

Piloti s motory Mercedes měli v Kanadě závodit s novou specifikací motoru, ale technické problémy odsunuly její plánované nasazení. Hamilton proto musel do závodu nastoupit se stejným motorem, jaký měl v posledních šesti závodech.

Hamilton pak během závodu v Montrealu hlásil přetrvávající problémy s výkonem. I přesto Hamilton dokázal dojet do cíle na páté pozici.

„Myslel jsem, že to selže a v každém kole jsem čekal, že přijdu o výkon. Stále to padalo, vrátilo se to a znovu to spadlo. Byl to sedmý závod toho motoru, takže je to na něm znát. Dnes jsem mohl ztratit mnohem více,“ řekl Hamilton.

„Jsem nesmírně šťastný, že jsem dojel do cíle. Už od startu jsem měl malý výkon a motor říkal, že se přehřívá a já nemohl ty teploty srazit dolu.“

Mercedes potřebuje podle Hamiltona vyvinout tlak na Ferrari a donutit ho k chybám.

„Myslím, že Ferrari mělo trochu lepší balíček, odvádějí o trochu lepší práci, takže my musíme zabrat. Musíme stále pracovat, což vím, že kluci dělají, a musíme zůstat pozitivní. Není důvod ztrácet kontrolu.

Musíme jen dělat to, co děláme, zůstat motivováni a stále tlačit, protože oni budou slábnout. Musíme stále vyvíjet tlak, což jsme tento víkend nedělali.“

Bottas udržel druhé místo

Na druhém místě ve Velké ceně Kanady dojel druhý pilot Mercedesu Valtteri Bottas, který do závodu startoval z první řady vedle nejrychlejšího muže kvalifikace Sebastiana Vettela, který závod také od startu až do cíle vedl a dojel si pro vítězství.

„Od prvního kola se zdálo, že jsou neustále o trochu rychlejší. Mohli kontrolovat závod. Myslím, že tohle dnes bylo maximem. Včera jsem byl setinu za ním, takže možná z pole position by to mohlo být jiné. Myslím ale, že z druhé pozice jsme z toho dnes dostali maximum. Jsem za to rád, ale nemám radost, že jsme byli vzadu,“ řekl Bottas.

„Myslím, že nejzajímavější částí byl start. Jen jsem se snažil bránit svou druhou pozici. Myslím, že v první a druhé zatáčce to byl opravdu dobrý souboj s Maxem (Verstappenem). Jsem rád, že jsem skončil před ním! Poté jsme se jen snažili tlačit na Sebastiana. Nemohli jsme, neměli jsme dostatečnou rychlost.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Diskuze (9) Další článek: Kolize mezi Strollem a Hartleyem vyhodnocena jako závodní incident
14. října | Závod WEC ve Fudži vyhrála Toyota 7 před Toyotou 8 (Alonso). Bylo to první vítězství tohoto vozu v letošní sezóně.
12. října | Kvalifikace na první závod F3: Pole position získal Kuan Jü Čou. Armostrong 6., Schumacher 7., Ticktum 9.
12. října | Asi není překvapením, že Carmen Jordá je vznikem W série nadšená...
11. října | Změny pravidel pro rok 2019 (přední a zadní křídlo) mohou podle Wolffa změnit rozložení sil.

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 20. října 2018
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 21. října 2018
Závod 20.10