Hamilton se obával o motor, Bottas zachránil Mercedes druhým místem

Lewis Hamilton z Mercedesu je rád, že dojel do cíle Velké ceny Kanady vozů formule 1, když se po problémech se svou pohonnou jednotkou Mercedes v každém kole obával jejího selhání.
Hamilton se obával o motor, Bottas zachránil Mercedes druhým místem

Piloti s motory Mercedes měli v Kanadě závodit s novou specifikací motoru, ale technické problémy odsunuly její plánované nasazení. Hamilton proto musel do závodu nastoupit se stejným motorem, jaký měl v posledních šesti závodech.

Hamilton pak během závodu v Montrealu hlásil přetrvávající problémy s výkonem. I přesto Hamilton dokázal dojet do cíle na páté pozici.

„Myslel jsem, že to selže a v každém kole jsem čekal, že přijdu o výkon. Stále to padalo, vrátilo se to a znovu to spadlo. Byl to sedmý závod toho motoru, takže je to na něm znát. Dnes jsem mohl ztratit mnohem více,“ řekl Hamilton.

„Jsem nesmírně šťastný, že jsem dojel do cíle. Už od startu jsem měl malý výkon a motor říkal, že se přehřívá a já nemohl ty teploty srazit dolu.“

Mercedes potřebuje podle Hamiltona vyvinout tlak na Ferrari a donutit ho k chybám.

„Myslím, že Ferrari mělo trochu lepší balíček, odvádějí o trochu lepší práci, takže my musíme zabrat. Musíme stále pracovat, což vím, že kluci dělají, a musíme zůstat pozitivní. Není důvod ztrácet kontrolu.

Musíme jen dělat to, co děláme, zůstat motivováni a stále tlačit, protože oni budou slábnout. Musíme stále vyvíjet tlak, což jsme tento víkend nedělali.“

Bottas udržel druhé místo

Na druhém místě ve Velké ceně Kanady dojel druhý pilot Mercedesu Valtteri Bottas, který do závodu startoval z první řady vedle nejrychlejšího muže kvalifikace Sebastiana Vettela, který závod také od startu až do cíle vedl a dojel si pro vítězství.

„Od prvního kola se zdálo, že jsou neustále o trochu rychlejší. Mohli kontrolovat závod. Myslím, že tohle dnes bylo maximem. Včera jsem byl setinu za ním, takže možná z pole position by to mohlo být jiné. Myslím ale, že z druhé pozice jsme z toho dnes dostali maximum. Jsem za to rád, ale nemám radost, že jsme byli vzadu,“ řekl Bottas.

„Myslím, že nejzajímavější částí byl start. Jen jsem se snažil bránit svou druhou pozici. Myslím, že v první a druhé zatáčce to byl opravdu dobrý souboj s Maxem (Verstappenem). Jsem rád, že jsem skončil před ním! Poté jsme se jen snažili tlačit na Sebastiana. Nemohli jsme, neměli jsme dostatečnou rychlost.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Kolize mezi Strollem a Hartleyem vyhodnocena jako závodní incident

15:39 | Carlos Sainz odjel dopoledne ve Fioranu s vozem z roku 2018 celkem 59 kol / 176 km.
14:19 | W Series uveřejnila kalendář pro letošní rok. Opět v rámci doprovodného programu F1: Miami, Španělsko, Velká Británie, Francie, Maďarsko, Japonsko, USA, Mexiko.
10:34 | Už tento víkend se jede 60. ročník 24 hodin v Daytoně, ve startovní listině jsou i expiloti F1 Kevin Magnussen a Marcus Ericsson či úřadující šampion IndyCar Álex Palou! Foto: IMSA odkaz
17:52 | Robert Švarcman dnes ve Fioranu s vozem z roku 2018 odjel 44 kol nebo také 131 km. Zítra budou jezdit Sainz a Leclerc.