Hamilton se na domácí trati raduje ze 76. pole position

Čtyřnásobný mistr světa formule 1 Lewis Hamilton z Mercedesu získal před domácími fanoušky pole position v kvalifikaci na Velkou cenu Velké Británie.
Hamilton se na domácí trati raduje ze 76. pole position

Po prvních pokusech ve třetí části kvalifikace přitom ztrácel na Sebastiana Vettela z Ferrari. Svým druhým pokusem však dokázal vedoucího muže šampionátu o 44 tisícin porazit a zajistit si 76. pole position v kariéře.

„Pro mě je to jedno z nejlepších kol, které jsem byl schopen zajet. Řekl bych, že to bylo kolo, ve kterém jsem byl pod největším tlakem v životě. Třásl jsem se emocemi a adrenalinem,“ řekl Hamilton.

„Bylo to za hranicí toho, co jsem zažil předtím, což je šílené, když je to moje 76. pole position. 76. je tak výjimečná. Jsem velmi šťastný. Tým odvádí skvělou práci a jsem opravdu rád, že jsem jim to mohl dovézt.“

Bottas má problémy správně projet poslední šikanu

Na čtvrté pozici, téměř čtyři desetiny za Hamiltonem, skončil v kvalifikaci jeho týmový kolega Valtteri Bottas.

Podle Fina jej o lepší výsledek připravila chyba v poslední šikaně.

„Myslím, že poslední šikanu jsem projel správně jen jednou. To bylo něco, s čím jsem se v kvalifikaci trápil více než v ostatních částech víkendu. Zřejmě jsem měl problémy s přehříváním předních pneumatik na konci kola. Bylo opravdu obtížné správně projet poslední šikanu,“ řekl Bottas.

„Ve druhém pokusu v Q3 jsem udělal to samé a byla z toho ještě větší chyba. Skončil jsem hodně hluboko v zatáčce a měl problém na výjezdu ze 17. zatáčky. Ztratil jsem tam asi tři desetiny, určitě jsme dnes s oběma vozy měli být v první řadě. Bylo to velmi těsné, takže být čtvrtý je zklamání. Myslím, že až do té chvíle to nebylo špatné kolo.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Red Bull na Silverstonu ztrácí, Ricciardovi nefungovalo DRS

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00