Hamilton se Maldonadovi omluvil také osobně

Lewis Hamilton se za své chování v Monaku omluvil Maldonadovi nejen vzkazem přes twitter, ale také osobně při telefonickém rozhovoru.
Hamilton se Maldonadovi omluvil také osobně

Hamiltonovi se závodní víkend v Monte Carlu v mnoha ohledech nevydařil, dvakrát kolidoval s jinými jezdci, jejich chování následně označil za absurdní, a v narážce na své penalizace vyřkl vtip, který naznačoval souvislost s rasismem.

Vtip šel raději rovnou vysvětlit stewardům a za své chování na trati i mimo ní se pak veřejně omluvil svým fanouškům i soupeřům. Pastor Maldonado, do něhož podobně jako do Felipeho Massy Hamilton narazil, prozradil, že se mu dostalo také osobní omluvy.

"Zazvonil mi telefon a byl to Lewis," uvedl venezuelský pilot. "Pár minut jsme si povídal a on řekl, že volá proto, aby se omluvil za své chování na trati i mimo ní a za své prohlášení. Řekl, že byl v Monaku pod velkým tlakem a že se tak obvykle nechová. Poblahopřál mi k závodu a vyzdvihl mé úsilí na trati a v této sezóně. Politoval, že k tomu incidentu došlo."

Hamilton se s Maldonadem zná dlouho, na tratích se potkávali už v nižších závodních sériích. "Myslím, že to bylo od Lewise šlechetné a odvážné gesto, že mi zavolal, abychom si o tom promluvili. Tlak je někdy váš největší vnitřní nepřítel a může otřást kýmkoliv. Jak jsem řekl v neděli, vypadal velmi nervózně a možná podlehl tlaku. Takové věci se v závodech můžou stát a já nejsem naštvaný. Prostě jsem otočil list, myslím na Kanadu a Lewisovi přeji mnoho úspěchů," uzavřel pilot Williamsu.

Jelikož Hamilton kontaktoval Maldonada osobně, dá se předpokládat, že zavolal také Massovi.

Další článek: Ecclestone: O Bahrajnu rozhodly výjimečné okolnosti

12:46 | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
11:48 | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00