Hamilton se dalším vítězstvím přiblížil letošnímu titulu mistra světa

Hamilton se dalším vítězstvím přiblížil letošnímu titulu mistra světa

Lewis Hamilton zůstává i přes vítězství ve Velké ceně Japonska a navýšení náskoku v čele průběžného pořadí letošní sezóny mistrovství světa vozů formule 1 nohama na zemi. Už v příštím závodě ve Spojených státech amerických přitom může slavit pátý titul mistra světa.

Po vítězství ve všech trénincích i kvalifikaci si Hamilton z Mercedesu podmanil také samotný závod, který po zisku své 80. pole position završil 71. vítězstvím v kariéře formule 1.

Už za dva týdny v americkém Austinu přitom může Hamilton slavit zisk titulu. Pokud Brit vyhraje, musí Sebastian Vettel dojet druhý, aby se udržel ve hře o letošní titul.

„Upřímně, jdu krok za krokem. Každý týden máte pozitivní víkend a při cestě na každý závod si nejste jistí, jak se vám bude dařit. Austin je pro nás obvykle dobrou tratí, takže se nemohu dočkat, až tam pojedu,“ řekl Hamilton, který tak navázal na pět vítězství z posledních šesti závodů.

„Miluji to. Jsem velmi, velmi šťastný. Myslím, že celý víkend byl z pohledu týmu velmi silný, je to od Mercedesu skvělé dvojité vítězství, ukázal tím svou pravou sílu,“ dodal.

„Tato trať je nejlepší na světě. Nevím proč už nedělají tratě jako je tato, ale v každé sekundě jízdy jsem se jen neskutečně bavil. Byl jsem schopen starat se o své pneumatiky tak, jak jsem chtěl a jen jsem kontroloval rychlost,“ pochvaluje si Hamilton.

Bottas: Museli jsme dojet na první dvou místech, a tak to bylo

Hamiltonův týmový kolega Valtteri Bottas přiznal, že už po startu Velké ceny Japonska Mercedes sáhl k týmové režii, aby jeho vozy dojely do cíle na prvních dvou místech.

Fin po startu nedokázal najít recept na vedoucího Hamiltona a zařadil se tak na druhou pozici. Ačkoliv se mu v posledních kolech přibližoval třetí Max Verstappen, nedokázal pilot Red Bullu na Bottase zaútočit.

„Dnes jsem po startu věděl, jak to bude. Museli jsme přivézt první a druhé místo, a tak to bylo. Už nezbývá tolik závodů a předpokládám, že v určité chvíli získá titul a pak uvidíme,“ řekl Bottas.

„Stále jsem schopen s ním bojovat. Záleží jen na situaci, jako byl závod v Rusku, takže stále zkouším všechno, co mohu, abych pro každý závod udržel optimismus,“ dodal.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Doporučujeme

Články odjinud