Hamilton se časem uklidní jako Senna, předpovídá Barrichello

Nejzkušenější jezdec startovního pole Rubens Barrichello se domnívá, že se Lewis Hamilton musí poučit sám ze svých chyb. S rostoucími zkušenostmi pozná, co dělal dobře a co špatně.
Hamilton se časem uklidní jako Senna, předpovídá Barrichello

Hamilton je kvůli svým činům často středem pozornosti. Zatímco v minulosti se o něm hovořilo například kvůli lhaní stewardům nebo prohřeškům v silničním provozu, teď je v záři reflektorů kvůli svému chování v Monaku.

Rubens Barrichello zastává názor, že Hamilton formulí 1 žije naplno, proto občas něco přežene. Vše se spraví s časem. "Lewis je závodník, velký závodník," uvedl pro Reuters. "Za 10 let se Lewis ohlédne a řekne si: ´Tohle jsem neměl dělat,´ nebo: ´Ano, v tomhle jsem měl pokračovat.´"

"Nemyslím, že by teď mělo smysl, aby mu nejzkušenější jezdec říkal: ´Lewisi, tohle jsi dělat neměl.´ To by nefungovalo."

Brazilec přiznal, že mu Hamilton připomíná krajana Sennu. "Velmi se mu daří (Hamiltonovi), takže ho musíte nechat, ať ho život naučí, co je správné a co ne," pokračoval Barrichello. "Nejdůležitější je, že je fenomenální, je rychlý. Je šoumen, protože předvádí dobré předjížděcí manévry. Někdy mu vyjdou, někdy ne."

"V minulosti byl Ayrton Senna kritizován, že je na trati velmi nebezpečný. Bylo vidět, že se s postupem času uklidnil, a to samé se stane Lewisovi."

Další článek: FIA definitivně uzavřela Hamiltonův vtip z Monaka, trest neudělí

18:02 | Kdo bude ve vedení po prvním kole?
17:13 | Ricciardo dostal napomenutí za zdržení Strolla v Q1.
15:29 | Víkend Lewise Hamiltona: Sražený mechanik v tréninku, kontakt se zdí a poškozené přední křídlo v kvalifikaci, hodiny v rychlém kole (možná poškozené zadní křídlo).
13:35 | V Soči přestalo pršet a objevilo se dokonce sluníčko. Start kvalifikace snad ve 14:00 dle plánu.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00