Hamilton se během horkého závodu nemohl napít, přesto druhým místem slaví sezónní maximum

Lewis Hamilton vylepšil svůj dosud nejlepší výsledek v letošní sezóně formule 1, když ve Velké ceně Francie obsadil druhé místo. Jízdu mu ale pořádně zkomplikoval problém s lahví s pitím, kterou v horkém počasí nemohl použít.
Foto: Getty Images / Dan Mullan
Hamilton se během horkého závodu nemohl napít, přesto druhým místem slaví sezónní maximum | Foto: Getty Images / Dan Mullan

Po odstoupení Charlese Leclerca se Hamilton posunul za Maxe Verstappena na druhé místo, na kterém také 10 sekund za vítězem projel cílem.

Po třetích místech v Austrálii a posledních třech závodech v Kanadě, Velké Británii a Rakousku tak sedminásobný mistr světa o jednu pozici vylepšil svůj nejlepší letošní výsledek.

Ve Francii panovaly po celý víkend velmi vysoké teploty, pro jezdce tak byl nedělní závod náročný. Pro Hamiltona o to více, že mu už od začátku nefungoval systém s pitím.

„Měli jsme skvělé počasí. Byl to velmi těžký závod, protože moje lahev s pitím nefungovala,“ řekl Hamilton.

„Je to ale skvělý výsledek, když uvážíme, jak daleko jsme byli po celý víkend za těmito kluky. Spolehlivost je tou věcí, ve které je můj tým úžasný, takže velká gratulace týmu v obou továrnách a týmu tady, bez kterých bychom nezískali toto pódium. Také George dnes odvedl skvělou práci.“

Russell letos počtvrté na stupních vítězů

Mercedes letos poprvé skončil na stupních vítězů s oběma svými piloty, když druhého Hamiltona doplnil třetí George Russell.

Brit tím vyrovnal své sezónní maximum, když navázal na třetí místa z Austrálie, Španělska a Ázerbájdžánu.

„Jsem úplně zpocený. Byl to dlouhý a náročný závod,“ řekl Russell.

V závěru pak bojoval se Sergiem Pérezem. „Viděl jsem, že se trápí, když ho předjel Sainz a já měl tu jednu příležitost. Pravidla mluví jasně. Je to přední kolo k zadnímu kolu, když jste na vnitřku. To jsem měl. Nenechal mi dostatek prostoru.“

Mezi oběma došlo ke kontaktu, po kterém si Pérez zkrátil šikanu. Na trať se vrátil před Sainze, kterého pustil před sebe, Russella už nikoliv. Sportovní komisaři nechali incident bez trestu.

Restart po virtuálním safety caru na konci závodu nicméně dal Russellovi šanci zaútočit na Péreze znovu. Tentokrát úspěšně.

„Dojel jsem do cíle na třetím místě a jsou to dvě pódia pro Mercedes. Je to skvělé,“ dodal Brit.

Další článek: Leclerc zpytuje svědomí: Když dělám takové chyby, nezasloužím si titul

Témata článku: , , ,

Aktuality

15:33 | Je to ještě brzy, ale podle aktuální předpovědi se pro víkend v Singapuru předpovídají bouřky a déšť.
11:55 | Další kapitola začíná... Sauber alias Alfa Romeo zítra v 11:15 něco oznámí.
22. září | 27. září tým Alfa Romeo něco oznámí... může jít o drobnost, setrvání Čoua nebo také vstup Audi.

GP Singapuru 2022

Pátek 30. září 2022
1. trénink 12.00–13.00
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 1. října 2022
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 2. října 2022
Závod 14.00