Hamilton se Albonovi omluvil za způsobení kolize

Letošní mistr světa formule 1 Lewis Hamilton z Mercedesu dojel ve Velké ceně Brazílie do cíle na třetí pozici. Po závodě byl však předvolán před sportovní komisaře za incident v závěru závodu, při kterém zezadu narazil do red bullu Alexandera Albona. Hamilton od sportovních komisařů následně dostal pětisekundovou penalizaci, kterou se propadl na sedmé místo.
Hamilton se Albonovi omluvil za způsobení kolize

Krátce po dojetí závodu přiznal Hamilton svou chybu za incident a Albonovi, který se po střetu propadl až na patnácté místo, omluvil.

„Odvedl skvělou práci. Hluboce se Albonovi omlouvám. Chtěl jsem zaútočit, bylo tam trochu prostoru, který se ale nakonec zavřel. Byla to zcela moje vina,“ přiznal Hamilton.

„Jsem trochu naštvaný. Nikdy s nikým nechci kolidovat, dnes jsem ale riskoval. Šel jsem na vnitřek pod Albona a beru to na sebe, jel jsem zezadu. On odváděl skvělou práci. Dnes jsem do toho dal všechno. Tvrdě jsem tlačit, neměl jsem moc rychlosti. Myslím, že jsme byli rychlejší, než jsme měli být. Red bully dnes byly skvělé, vítězství si zasloužily.“

Druhého výjezdu safety caru Mercedes využil Mercedes k zastávce v boxech. „Nikdy si nemůžete být jistí na sto procent. Dali mi na výběr, při restartu by to bylo obtížné. Buď bych zůstal na trati, přední pneumatiky by se ochladily, protože jsem byl na tvrdší sadě, a potýkal bych se se zahřátím a ztratil bych pozici, nebo bych možná skončil alespoň stejně. Zajel jsem do boxů, ale nevyšlo to.“

Bottas cíl neviděl

Letos podruhé závod nedokončil druhý pilot Mercedesu Valtteri Bottas, kterého z Velké ceny Brazílie vyřadila technická závada.

„Celkově to byl obtížný závod už předtím, než jsem musel odstoupit. Dnes jsme neměli rychlost, musíme se na to podívat. Chtěl jsem jet na jednu zastávku a jet do konce na tvrdé sadě pneumatik, musel jsem ale do boxů znovu, jelikož jsme se obávali, že pneumatiky do konce nevydrží,“ řekl Bottas.

„Samozřejmě není ideální takhle změnit strategii, nakonec na tom ale nezáleží, jelikož jsem stejně závod nedokončil. Zatím neznám detaily, najednou jsem ztratil výkon. Bylo to velmi smolné, obzvlášť proto, že se toho poté tolik stalo, bylo by pěkné se do toho zapojit.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Drama v Brazílii vyhrál Verstappen před Gaslym a Sainzem. Jezdci Ferrari kolidovali

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.