Hamilton Schumachera už překonal, říká Jordan a uvádí konkrétní důvod

Lewis Hamilton se blíží k rekordům Michaela Schumachera v počtu pódií, vítězství i titulů. Eddie Jordan si ale myslí, že Schumachera už překonal.

„Každý na to má vůj vlastní názor, ale já jsem toho názoru, že už Michaela předčil,“ řekl Eddie Jordan pro F1 talkSPORT.

„Michael začínal u mě, takže je v tom určitá náklonnost, ale je tady situace, kterou si někteří lidé možná neuvědomují.“

„V té době jsem spolupracoval s lidmi jako Barrichello, Irvine, Fisichella a Alesi a pokaždé, když jsme šli podepsat smlouvu s Michaelem Schumacherem nebo Ferrari, tak tam byly určité podmínky. To, co jsme viděli v Austinu, by se nemohlo stát.“

Hamilton se skončit nechystá. Vytváří umělecké dílo a konce ve F1 se děsí

Hamilton se skončit nechystá. Vytváří umělecké dílo a konce ve F1 se děsí

Jordan naráží na situaci, kdy se Hamilton dostal jinou strategií do čela, ale Bottas ho poté předjel.

Jordan tvrdí, že Schumacherův úspěch ve F1 byl částečně dosažen díky jeho týmovým kolegům, kterým bylo často nařízeno, aby se vzdali vítězství či pozice ve prospěch Schumachera, zatímco Hamilton nic takového nemá.

„Pokud by měl Lewis ve smlouvě podobné věci, tak by ho Bottas na konci nemohl předjet.“

„Pro mě je to v případě Michaela určité mínus. Sedm mistrovství světa… kolik by vyhrál, kdyby neměl vliv a podporu ostatních lidí v týmu? A nemluvím jen o členech týmu, mluvím také o jezdcích.“

„Lewis je podle mého názoru už v jiné lize. Udělal to sám. To, co dokázal, přineslo jeho rodině a jeho lidem velkou hrdost a je pravda, že může být hrdý právem.“

Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Další článek: Velké kauzy formule 1: Not bad for a number two driver! (první díl)

14:32 | Russell dostal varování (vyjel na trať, když vlály červené vlajky)
13:48 | Upravené limity tratě pomohly, ale i tak bylo v posledním tréninku smazáno 24 časů ... 21 v první, 3 ve čtvrté zatáčce.
13:31 | Russell jde před stewardy. Na trať vyjel ve chvíli, kdy na konci boxové uličky svítilo červené světlo (kvůli červeným vlajkám).
12:08 | Pokud Albon skončí, přijde do Red Bullu někdo mimo program Red Bullu (tedy ani Kvjat a ani Gasly). Potvrdil to Horner. Red Bull stále věří Albonovi (zatím).

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink Bottas (1:18.410)
2. trénink Bottas (1:17.940)
Sobota 24. října 2020
3. trénink Bottas (1:16.654)
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 25. října 2020
Závod 14.10