Hamilton: Šampionát už téměř skončil

Lewis Hamilton považuje šance na překonání Sebastiana Vettela v letošním ročníku za minimální, brzy nebude o co bojovat. Už kvůli tomu, že vyhlídky McLarenu nejsou dobré.
Hamilton: Šampionát už téměř skončil

Monako, Kanada a Valencie byly tři okruhy, na kterých chtěl Hamilton bojovat o vítězství a stahovat náskok Sebastiana Vettela v šampionátu. Nepodařilo se mu to ani při jedné příležitosti, zatímco německý soupeř byl téměř stoprocentní.

"Co se týče šampionátu, je konec. Je téměř konec, opravdu," hodnotil po Grand Prix Evropy.

Hamiltonovy vyhlídky nejsou nejen proto, že McLaren na Red Bull ve Valencii nestačil. "Nebyl to frustrující závod, prostě jsme nebyli dost rychlí, je to prosté," řekl. "Ferrari byly mnohem rychlejší než my."

"My jsme měli potíže udržet se red bullů a ferrari přede mnou. Podle mě jsme měli štěstí, že jsme se udrželi před Massou. Kluci odvedli fantastickou práci při zastávkách v boxech, byly to naše nejlepší pit stopy za celý rok. Prostě jsme se jen trápili s rychlostí."

Hamilton je přesvědčený, že příčinou ztráty McLarenu je pomalý vývoj ve srovnání se soupeři. "Zdá se, že co se týče výkonnosti, tak jsme tento víkend asi udělali krok zpět, nebo možná ostatní udělali krok vpřed. Řekl jsem, že budu spokojený, pokud si udržím pozici ze startu, takže nemůžu říct, že bych byl spokojený.

"Myslím, že nám schází přítlak. Už několik týdnů jsme neměli žádné úpravy. Tedy úpravy jsme měli, například přední křídlo, ale myslel jsem přítlak vzadu, s ním máme opravdu potíže. V dalším závodě budeme mít skutečně problémy."

Podle britského jezdce navíc McLarenu hrozí, že na domácí půdě ztratí ještě víc kvůli zákazu foukání difuzoru výfukovými plyny, když není plyn otevřený jezdcem. "Jakmile přijdeme o tu mapu motoru, můžou nastat rozdíly. Myslím, že to na nás bude mít možná větší dopady než na ty dva týmy před námi. Mohlo by to pro nás být ještě horší," dodal.

Další článek: GP Evropy 2011 - neděle