Hamilton: Šampionát pro mě skončil. Ne, ještě ne

Lewis Hamilton po GP Itálie nejdříve vzdal letošní boj o titul, aby o chvíli později svá slova odvolal a zůstal v bojovné náladě.
Hamilton: Šampionát pro mě skončil. Ne, ještě ne

Monza se Hamiltonovi nevydařila, po špatné kvalifikaci mu závod zkomplikovaly také technické problémy, takže si odvezl jen dva body. Na Vettela jich ztrácí už 81.

Když vystoupil z vozu, řekl: "Tím šampionát skončil." Pak si ale svá slova rozmyslel.

"Když jsem vylezl z auta, byl jsem naštvaný a myslel si, že je určitě konec," uvedl později. "Ale vrátil jsem se k inženýrům a nevzdávám to."

"V podstatě potřebuji vyhrát každý závod, což je ta nejtěžší věc, ale nemůžu dělat nic jiného, než se o to pokusit."

Red Bull měl být v Monze zranitelný kvůli nižšímu přítlaku, ale nebyl. Jeho soupeři včetně Hamiltona teď doufají, že šanci budou mít s vyšším přítlakem, počínaje závodem v Singapuru.

"Doufám, že budeme silní, že letos získáme další výhry. Přál bych si, aby to na čele bylo vyrovnanější boj. Je škoda, že je to takhle," dodal britský pilot Mercedesu.

Další článek: Red Bull bude testovat pro Pirelli pneumatiky 2014

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.