Hamilton: S vozem, jaký máme, můžeme vyhrát poslední závody

McLaren má velmi rychlé auto, a pokud se mu podaří vyřešit spolehlivost, mohl by do konce sezóny získat další vítězství.
Hamilton: S vozem, jaký máme, můžeme vyhrát poslední závody

Hamilton musel v Abú Zabí odstoupit z pohodlného vedení. Nebýt selhání techniky, závod by pravděpodobně vyhrál. Nemíní však být kvůli tomu skleslý, pozornost už obrátil na zbývající Grand Prix.

"Pokud auto bude jezdit v USA a Brazílii stejně dobře jako v Abú Zabí, myslím, že budeme mít další příležitost," řekl. "Takže tam pojedu se stejným přístupem a nadšením v naději, že můžeme vyhrát."

Austin i Interlagos jsou pro Hamiltona velmi atraktivní, zvítězit by chtěl zejména v Texasu, protože vyhrál poslední GP USA, takže by rád vyhrál i tu první po jejím návratu do kalendáře.

"Abych byl upřímný, asi jsem na žádném okruhu nedokázal zapsat své jméno jako první vítěz. Nikdy jsem na to neměl auto, teď ho možná mám," uvedl.

"A co se týče Brazílie, nikdy jsem tam nevyhrál, ale znovu, pokud auto bude jezdit jako v Abú Zabí, tak by tam vítězství bylo naprosto fenomenální, protože to je okruh. Pokud bych tam vyhrál, nevím, jak bych to zvládl."

Britský pilot ale dobře ví, že základní podmínkou pro úspěch je odstranění nespolehlivosti, která McLaren dlouhodobě trápí.

"V posledních pěti závodech jsme měli hodně poruch, takže spolehlivost je naším velkým problémem. Ale nepochybuji o tom, že to tým dokáže vyřešit. V posledních čtyřech nebo pěti závodech nám vždy v autě něco selhalo, i když jsme závod dokončili. Snad se to otočí a budeme mít v posledních dvou závodech štěstí," uzavřel.

Diskuze (63) Další článek: Ferrari: Musíme zrychlit, nemůžeme se spoléhat na problémy Red Bullu
10:50 | Podle novináře Erika van Harena je převodovka Maxe Verstappena v pořádku a nebude potřebovat výměnu.
20:45 | Druhý závod F2 vyhrál Piastri.
20:32 | Red Bull zdá se zvažoval žádost o přezkum situace ze třetího tréninku, kdy měl Hamilton ignoroval dvojité žluté... nakonec ale nic podávat nebude.
20:11 | Gasly dostal varování za zdržení Sainze.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink Verstappen
Kvalifikace Hamilton
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30