Hamilton s Vettelem nezávodí, připomíná mu dominanci Schumachera

Podle Lewise Hamiltona jede Sebastian Vettel svůj vlastní šampionát a v současnosti není možné mu konkurovat, podobně jako kdysi Michaelu Schumacherovi.
Hamilton s Vettelem nezávodí, připomíná mu dominanci Schumachera

"Třicet čtyři bodů je v tuto chvíli velká ztráta," komentoval svoji pozici v tabulce šampionátu Hamilton. "Ale co můžu dělat? My ani tak nezávodíme s ním, jako s ostatními - Webberem, Jensonem, Fernandem, Massou. Tady se bojuje, protože to je moc snadné (pro Vettela). Včerejší (nedělní) závod si odkroužil a já musím jet na maximum a získat vše, co bude možné."

"V současnosti je to podobné éře, kdy dominoval Schumacher. Sebastian teď dominuje, pole position měl ve všech letošních závodech a téměř všechny čtyři také vyhrál."

Vettel má tak díky zisku 93 bodů dobře nakročeno k obhajobě mistrovského titulu. "Neobávám se toho, ale taková je realita, je to možné. Ale také je možné, že je doženeme a přeskočíme," reagoval Hamilton. "Nebo taky můžou mít v příštím závodě více úprav než my, a pak to bude stejné. Ale ta ztráta je jen jedno vítězství, takže pokud třeba nebude mít dobrý závod v Barceloně a my vyhrajeme, budeme zpět v boji."

"Je snadné teď říct, že je vše ztracené, ale není. Zbývá mnoho závodů a v závodní rychlosti neztrácíme hodně, jen v kvalifikacích. Jestli dokážeme auto dostat na pole position, budeme se usmívat."

Další článek: Webber: Vettela můžu porazit, ale musím být bezchybný

18:07 | Norris dostal za nájezd do boxů jen napomenutí. Sportovní komisaři přihlédli k podmínkám na trati.
17:31 | Pokud se díváme správně, tak by měl Stroll i přes penalizaci zůstat 11.
17:30 | Lance Stroll dostal penalizaci 10 sekund a 2 trestné body za kolizi s Gaslym.
16:25 | Norrisovi hrozí penalizace za špatný vjezd do boxů. V 16:45 půjde kde sportovním komisařům.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod Hamilton