Hamilton s Vettelem museli upravit design přileb, odporují pravidlům

Velká cena Spojených států je v paddocku velkou událostí a hned několik jezdců se rozhodlo přijet do Austinu s modifikovanými helmami.
Hamilton s Vettelem museli upravit design přileb, odporují pravidlům

Lewis Hamilton má k Americe veskrze kladný vztah, a tak chtěl své fanoušky potěšit upraveným designem přilby, na kterém nyní nechybí americká vlajka. Kontroverzi ovšem vzbudila tři na první pohled nevinná písmenka v její zadní části. Nápis H.A.M. sice může být chápána jako zkratka Hamiltonova jména, také se ale běžně užívá pro obscénní frázi Hard As Motherfucker (volně přeloženo například jako "tvrdej jako svi**). 

Hamiltonův nápad byl ve světle toho, že FIA před nedávnem apelovala na jezdce, aby se zdrželi vulgarit, brán jako menší rýpnutí. Samotný McLaren ovšem pro Britovo počínání tolik pochopení neměl, a tak přišla ke slovu červená lepící páska, která inkriminovaná písmena zakryla. Podle mluvčího McLarenu tak bylo učiněno po všeobecném souhlasu stáje. 

Sebastian Vettel musel učinit modifikace z trochu jiných důvodů. Lídr šampionátu je známý tím, že vzhled své přilby často a rád mění. Do Austinu přijel s helmou s "dřevěným designem". V tom by nebyl problém, ovšem reklamní slogan Red Bullu "Gives You Wings" na samotném vrcholu přilby odporuje pravidlům - takto umístěné reklamy údajně narušují pohled diváků při záběrech z onboard kamer, umístěných nad helmou.

I tento problém se podařilo rychle vyřešit, byť o něco elegantněji - Peter Bürger, který ve formuli 1 zastupuje výrobce přileb Arai, sehnal pásku se stejným vzorem jako zbytek helmy. 

Diskuze (66) Další článek: GP USA 2012 - sobota