Hamilton s Grosjeanem si vyjasnili názory ve společném boji proti rasismu

Romain Grosjean měl po Velké ceně Maďarska 45minutový telefonní hovor s Lewisem Hamiltonem, aby si vyjasnili nedorozumění ohledně boje formule 1 proti rasismu.
Foto: Getty Images / Peter Fox
Hamilton s Grosjeanem si vyjasnili názory ve společném boji proti rasismu | Foto: Getty Images / Peter Fox
Hamiltona rozhořčily Grosjeanovy komentáře, podle kterých jezdci již nemusí před každým závodem pokleknutím ukázat svou jednotnou podporu v boji proti rasismu.
 
Jak se později ukázalo, Grosjean coby šéf Asociace jezdců velkých cen (GPDA) měl pocit, že musí zastávat názory těch pilotů, kteří nebyli spokojeni s opakovanými projevy protestu.
 
Na tiskové konferenci před víkendovou Velkou cenou Velké Británie pilot týmu Haas přiznal, že jeho postoj byl možná špatný, zároveň jej ale zklamalo, že po Hamiltonových komentářích byl na sociálních sítích označován za rasistu.
 
 
„Byl to pěkný rozhovor s Lewisem. Omluvil jsem se mu, možná jsem to udělal nesprávným způsobem, v tu chvíli jsem ale měl pocit, že jsem to musel udělat,“ řekl Grosjean.
 
„V GPDA pracujeme ve většinovém hlasovacím systému a měl jsem pocit, že pokud jako jeden z šéfů nebudu poslouchat jezdce, kteří nebyli s pokračováním spokojeni, neplním svoje povinnosti. On (Hamilton) zmínil, že mě jako jednoho z šéfů poslouchají a myslím, že v tomto ohledu měl pravdu.
 
„Byl to opravdu dobrý telefonát. Řekl jsem, že jsem nebyl rád, když vyšly ty zprávy v médiích a na mých sociálních sítích byla spousta příspěvků o rasismu, že jsem rasista a podobně, což je naprosto špatně.
 
„Na světě nenajdete nikoho, kdo by řekl, že jsem v tomto ohledu udělal něco špatně. Byl jsem jedním z prvních, kdo podporoval a prosazoval se o to, abychom poklekli. Stále doufám, že jednoho dne na roštu poklekne všech 20 pilotů. A v jednom okamžiku k tomu dojde,“ věří Francouz.
 
 
Grosjean také potvrdil, že GPDA jednala se zástupci Mezinárodní automobilové federace (FIA) a Liberty Media (vlastník F1) o organizování formálních protestů během víkendu na Silverstonu.
 
„Pro nás piloty je těžké uspořádat během podniku takové věci, protože máme na práci spoustu věcí. Takže jsme od Liberty chtěli lepší vedení a jasný postup před závodem, jako jsme měli před prvním podnikem v Rakousku. Myslím, že k tomu dojde a pro nás všechny bude jasnější, co máme dělat,“ dodal Grosjean.
Další článek: Norris pojede v Silverstonu s novou helmou. Design navrhla šestiletá holka

14:14 | Potvrzeno. Verstappen nasadil novou pohonnou jednotku. V neděli odstartuje z konce pole.
13:06 | F1 zvažuje, že se kvalifikace pojede v neděli. Zítra má hodně pršet. Jedna změna už přišla. Závod F3 se místo zítřejšího rána pojede dnes v v 16:25.
18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
23. září | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00