Hamilton s Buttonem ovládli první řadu a v první zatáčce nechtějí riskovat

Lewis Hamilton a Jenson Button na domácí půdě Ferrari v Monze odstartují z první řady. Button nechce v první zatáčce riskovat, věří, že závod se nerozhodne na startu.
Hamilton s Buttonem ovládli první řadu a v první zatáčce nechtějí riskovat

McLaren v Monze opanoval první řadu. Lewis Hamilton získal svou čtvrtou letošní pole position, Jenson Button do Velké ceny Itálie odstartuje z druhého místa.

Hamilton zajel svůj nejrychlejší čas už v úvodu kvalifikace. "Myslím, že trénink byl lepší, zajížděl jsem daleko lepší kola," sděloval své smíšené pocity Angličan. "Navíc jsem si nemyslel, že by toto kolo bylo tak dobré. Ve svém druhém měřeném kole jsem měl dvě desetiny náskok, ale zdržel jsem se za dalšími vozy a nedokázal zajet lepší kolo. Nicméně jsem šťastný za tým, který odvádí fantastickou práci. Minule zajeli dobrý závod s Jensonem, teď jsme vepředu oba, což si tým moc zaslouží."

Angličan také pogratuloval Alexi Zanardimu k jeho dvěma zlatým medailím z paralympiády v Londýně.

Button po kvalifikaci přiznal, že neměl v plánu vyvézt se za Hamiltonem k lepšímu času, i když například Ferrari tuto strategii zvolilo. "Je to věc, kterou je podle mě těžké naplánovat. Příliš se pak koncentrujete na brzdné body. Způsob, jaký jsme zvolili my, je mnohem lepší, akorát je potřeba najít místo na trati," vysvětloval a přiznal, že se chvíli držel v závěsu za Sebastianem Vettelem.. "Ve třetí části jsem poznal, jak velký rozdíl dělá být za někým v závěsu. Pro náš tým je skvělé, že jsme oba v první řadě. V posledních závodech jsme silní, kvalifikovat se s oběma auty do první řady je skvělé."

McLaren zaznamenal pole position již potřetí v řadě, navíc potřetí v sezoně kompletně obsadil první řadu. "Je jedno, kdo stojí vedle vás, první zatáčka je vždy zajímavá, protože je do ní dlouhý nájezd. Nemůžete nic plánovat. Pokud se ale rozhodnete pro něco příliš ambiciózního, nemusí se to vyplatit. Budeme se s Lewisem soustředit, abychom byli na výjezdu z první zatáčky s našimi vozy před všemi ostatními," dodal Button, podle kterého se závod nerozhodne na startu.

Šéf týmu Martin Whitmarsh připomněl, že McLaren se dnes stal týmem, který nejčastěji obsadil celou první řadu. "Je to skvělá práce nejen od všech mužů a žen, kteří dnes pracovali na našem autě, ale týká se to všech, kteří pro McLaren pracovali od roku 1966," chválil. Ihned ale zdůraznil, že se počítá až zítřek. "Doufáme, že budeme v závodě v dobré formě. Lewis i Jenson jeli dokonale, využili úžasnou rychlost našeho auta v prvních dvou sektorech a ve třetím sektoru, kde jsme méně konkurenceschopní než naši soupeři, si počínali optimálně. Mohlo to vypadat jednoduše, ale nebylo tomu tak. Museli udržet nervy na uzdě až do konce svých nejrychlejších kol. Dobrá práce."

Další článek: Massa se letos poprvé kvalifikoval před Alonsem, toho zradila technika

10:01 | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
19:40 | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00