Hamilton: Red Bull je teď rychlejší, ale jsme ve hře

Red Bull by měl být v Abú Dhabí silnější než v Brazílii. Mercedes by však i tak měl být schopen bojovat o nejvyšší příčky.
Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli
Hamilton: Red Bull je teď rychlejší, ale jsme ve hře | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Lewis Hamilton (1./4.)

Mercedes před týdnem v Brazílii získal první řadu na startu a v závodu získal double. Abú Dhabí by ale podle Hamiltona mělo stříbrným šípům přinést náročnější výzvu.

„Myslím, že Red Bull se tu zdá být trochu rychlejší. To jsme očekávali, tento závod by neměl být naším nejsilnějším. Budeme se s tím přes noc snažit něco udělat. Jsme ale ve hře a věřím, že dokážeme svést zajímavou bitvu.

V prvním tréninku jsem se cítil dobře, ve druhém už to nebylo ono. Udělal jsem několik změn, které se nevyplatily. V podstatě mou vinou jsem se kvůli tomu ve druhém tréninku trápil, potíže dělala hlavně přetáčivost. Něco s tím uděláme. Jinak bychom ale měli být konkurenceschopní,“ řekl Hamilton.

George Russell (2./2.)

Russell, který před týdnem získal své první vítězství ve formuli 1, předpokládá, že Red Bull bude v závodě silnější než v kvalifikaci.

„Myslím, že jsme se toho dnes hodně naučili. V prvním tréninku se nám podařilo vyzkoušet si spoustu věcí, které budeme používat v sezoně 2023. Je to pro nás jedna z posledních možností testovat.

Ve druhém tréninku byla trať chladnější, takže se chování vozu proměnilo. Řekl bych, že nám rychlost nechybí, ale Red Bull má mírně navrch. Na jedno kolo by mohli být tak o dvě desetiny rychlejší. V závodě to možná bude ještě výraznější.

Máme tedy co dělat, ale v porovnání s Ferrari vypadáme dobře. Budeme se snažit útočit na první trojici v kvalifikaci a uvidíme, kam nás zavane nedělní závod,“ prohlásil Russell.

Další článek: Vettel se v Abú Dhabí dočkal překvapení od svého otce

Témata článku: , , ,

Aktuality

11:05 | Stanice Nova Action bude v lednu vysílat Dakar... na místo vyrazí i štáb. 
9:03 | V italské Bologni se dnes uskuteční Galavečer FIA. Budou předány ceny nejen mistrům světa... přenos z galavečeru bude od 21:30 vysílán živě, odkaz najdete včas na F1sport. 
8. prosince | „Situace ve Ferrari mě mrzí a dělá mi starosti,“ řekl Montezemolo listu Corriere dello Sport. „V těchto chvílích, protože mi na Ferrari opravdu záleží, se raději nebudu vyjadřovat jinak, než že poznamenám, že mám pocit, že je to společnost bez vůdce.“ 
7. prosince | Pro přístup do paddocku formule 1 nebude už potřeba mít očkování proti covidu-19. F1 rozvolňuje...