FIA Hamiltona kvůli tričku vyšetřovat nebude

Lewis Hamilton posunul boj proti rasismu na další úroveň.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
FIA Hamiltona kvůli tričku vyšetřovat nebude  | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Jsme v polovině sezóny, ale někteří jezdci stále před startem závodu pokleknou.

Na sobě mají obvykle trička s nápisem „End Racism“. Hamilton obléká tričko propagující iniciativu Black Lives Matter. V Mugellu ale udělal změnu. Na sobě měl tričko s nápisem „Zatkněte policajty, kteří zabili Breonnu Taylor“. Tričko měl Hamilton na sobě také po stupních vítězů.

Klepněte pro větší obrázek
Foto: Getty Images / Peter Fox

BBC v pondělí uvedla, že se tím zabývá Mezinárodní automobilová federace. Mluvčí FIA potvrdil, že se záležitosti aktivně věnují. 

Breonna Taylor byla černoška, kterou v březnu zastřelila policie v jejím domě.

„Trvalo mi dlouho, než jsem si vzal tohle tričko,“ řekl Hamilton. „Chtěl jsem ho nosit a upozornit na skutečnost, že na ulici byli zabiti lidé a někdo byl zabit ve svém vlastním domě a ti chlapi jsou stále na svobodě.“

Vyšetřování nebude

Dnes BBC uvedla, že vyšetřování nakonec nebude. FIA se však bude snažit vyjasnit své pokyny ohledně toho, co je jezdcům povoleno před závodem a na stupních vítězů.

Další článek: Nehody i zákulisí. Velká cena Toskánska objektivem Jiřího Křenka

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10